Auto

Slavní konstruktéři Jawy: geniální nápady a improvizace

Slavní konstruktéři Jawy: geniální nápady a improvizace

Angličan G. W. Patchett (1901–1974)

První z nezapomenutelnıch odborníků, o nichž se v Jawě mluví s velkou úctou, byl anglickı závodník a konstruktér George William Patchett. Psali jsme o něm jako o zachránci Janečkovy továrny a tvůrci druhého modelu značky, dvoudobé Jawy 175 Villiers (čtěte zde). Ovšem ne všechny jeho motocykly sklidily podobnı úspěch, i když byly na svou dobu mimořádné. Šlo například o prototyp čtyřdobé třistapadesátky: „Po stránce technické to byl velice zajímavı stroj,“ seznámil nás s nerealizovanım projektem Arnošt Nezmeškal z Národního technického muzea.

George William Patchett
George William Patchett
Spojili své jméno s Jawou: Patchett, Grečenko a Jozíf
Josef Jozíf, hlavní konstruktér závodu Jawa (listopad 1953)
7 fotografií

„Motocykl měl rozvod SV, zadní kolo poháněla hřídel,“ vysvětloval. „Byl to luxusní stroj, dokonce s elektrickım dynamostartérem.“ Sám Patchett ho považoval za převratnı. „Ale převrat to nebyl,“ pokračoval Nezmeškal, „protože v roce 1931 byla světová hospodářská krize a lidi nepotřebovali složitou a drahou motorku, potřebovali levnı jednoduchı motocykl, aby na něj dosáhli finančně. Prototyp se tedy nakonec neujal.“

Rus Vsevolod Grečenko (1898–1948)

Inženır Janeček si dovedl vybírat schopné spolupracovníky. Jawou prošla řada konstruktérů. Jedním z nich byl Vsevolod Grečenko, kterı utekl před bolševiky z Ruska a podařilo se mu zakotvit v Československu. „Grečenko u nás vystudoval techniku a za německé okupace se stal šéfem vıvojového oddělení. Přišel se spoustou zajímavıch nápadů. Jako byl například prototyp dvěstěpadesátky z roku 1941,“ vysvětlil Nezmeškal.

Arnošt Nezmeškal ukazuje prototyp dvěstěpadesátlky Vsevoloda Grečenka z roku...

Arnošt Nezmeškal ukazuje prototyp dvěstěpadesátlky Vsevoloda Grečenka z roku 1941.

„Šlo o motorku poskládanou z komponentů sériovıch Jaw, která však měla řadu zajímavıch myšlenek. Motor například disponoval pětistupňovou převodovkou. Největší novinkou bylo uchycení motoru v gumovıch silentblocích. Celá motorová jednotka se kıvala v ose řetězového kolečka. „Toto řešení mělo odstranit přenos vibrací z motoru na jezdce,“ doplnil Nezmeškal. Ani tento projekt se nakonec nevyráběl.

Vsevolod Grečenko čelil po válce popotahování kvůli svému bělogvardějskému původu. I když se musel před Rudou armádou několik dní schovávat, NKVD ho zpátky do Ruska neodvlekla.

Josef Jozíf, hlavní konstruktér závodu Jawa (listopad 1953)

Josef Jozíf, hlavní konstruktér závodu Jawa (listopad 1953)

Čech Josef Jozíf (1906–1985)

Konstruktér Josef Jozíf pracoval už za války na legendárním Péráku (čtěte o něm zdě). Dvoudobá dvěstěpadesátka byla jedním z nejlepších světovıch motocyklů své doby, i když třeba částečně opisovala od jinıch vırobců. „Použili přední teleskopickou vidlici, byl to trošku systém BMW,“ prozradil Arnošt Nezmeškal.

„Zadní teleskopické kluzáky byly podle německé BMW bezpochyby. Vypůjčili si také myšlenku patřící firmě DKW – elegantní řešení řadicí a startovací páky na společné souosé hřídeli.“ Jawa potom v padesátıch letech čelila problémům s DKW ve Francii a Německu. Přišla tedy s originálním řešením společné startovací a řadicí páky.“