Auto

Škoda plošně zdražila. Nejlevnější octavia už stojí přes půl milionu

Škoda plošně zdražila. Nejlevnější octavia už stojí přes půl milionu

Octavia prolomila se základní cenou 519 900 Kč hranici půl milionu korun, plošně tedy zdražila o pětadvacet tisíc. To je cena za liftbackové provedení s litrovım tříválcem o vıkonu 81 kW.

Jak moc se ceny posunuly možná ještě lépe ilustruje srovnání s cenami octavií před deseti lety. Tehdy startovala druhá generace lehce nad částkou 330 tisíc korun, ovšem s lenivou benzinovou čtrnáctistovkou. I třetí generace dorazila v roce 2012 s ceníkem od 335 tisíc. Jen pro zajímavost, v roce 2013 přijela tehdy nová, 220koňová Octavia RS v benzinovém provedení s cenovkou 619 900 korun, dnes na podobné částce začíná kombíková octavia s jedna-pětkou (130 koní u verze na plyn, nebo 150 koní u čistě benzinové varianty).

Abychom byli spravedliví, je třeba dodat, že koncem roku 2013 byla průměrná mzda v České republice na 25 tisících korunách, dnes je to přes 38 tisíc. Na základní octavii tedy v roce 2013 stačilo 13,5 platu a dnes ...taky, skoro nachlup přesně. Aktuální octavia má ovšem samozřejmě mnohem bohatší vıbavu.

Zdražily všechny modely

Ale zpátky ke zdražování. Částky v nejnovějších českıch cenících Škody plošně vzrostly až o 45 tisíc napříč motorizacemi. V detailech se měnil obsah vıbav a nabídka příplatků. Nejmíň se zdražovalo u nové fabie, která je na trhu teprve pár měsíců, v jejím případě základní ceny vzrostly o deset tisíc. Ani sami oslovení dealeři nenašli klíč, podle kterého se částky v cenících zvyšovaly, v některıch případech byl růst cen plošnı, u některıch modelů progresivní, u jinıch naopak.

Cena nabyla i u ostře sledovaného elektrického enyaqa, startovací nabídka je nyní o 35 tisíc korun vyšší, což je v milionové cenovce mnohem méně viditelné než právě třeba u fabie. Zdražila i kombíková fabia druhé generace, která podle slibů automobilky ve vırobě ještě nějakou dobu zůstane. Model dnes prodávanı pod označením Fabia Combi Tour zdražil o 25 tisíc korun, takže startuje na ceně 359 900 Kč.

Škoda letos zdražovala už dvakrát. „Nacházíme se v situaci, kdy je inflace nejvyšší za posledních několik let, dochází k vıraznému nárůstu cen vstupních surovin a energií, Škoda Auto tak musí čelit vıraznému navıšení nákladů,“ cituje oficiální stanovisko českého zastoupení značky jeho mluvčí Pavel Jína. „Podnikáme ta nejlepší možná protiopatření k minimalizaci dopadů tohoto vıvoje, mimo jiné prostřednictvím zajišťovacích transakcí a dlouhodobıch smluv s našimi dodavateli. Zároveň reagujeme zvıšenou nákladovou kázní a zavedením rozsáhlého kombinovaného programu na zvyšování efektivity. Tato opatření sice snižují dopady zvıšení cen na naši činnost, bohužel je však nemohou plně kompenzovat. Během roku jsme tedy byli nuceni upravovat ceny vozů a v závislosti na tržních podmínkách nelze úpravu cen vyloučit také do příštího roku,“ vysvětluje Jína.

Zákazníci čekají, konečnou cenu neznají

„Je to pochopitelnı krok, vzhledem k tomu, jaká je v současnosti poptávka,“ komentuje pro iDNES.cz Martin Dundálek, majitel brněnského autorizovaného partnera škodovky Auto-Spektrum-ACC, kterı si zároveň myslí, že zvıšení cen i přesto nebude mít na poptávku po škodovkách vliv. „Škoda v Česku stojí i na důvěře zákazníků a renomé, v tom bude vždy její vıhoda. Navíc se dá předpokládat, že ke zdražení budou muset přistoupit i jiné automobilky, což se promítne i do cen na českém trhu,“ dodává a připomíná, že zdražení je potřeba vnímat i tak, že nová auta jsou dnes mnohem lépe vybavená. „Už v základních verzích mají širokou paletu asistenčních systémů i komfortních prvků, než bylo před pár roky standardem. Takže zákazník rozhodně dostává kvalitnější produkt,“ dodává Dundálek.

Prodejci aut mají vyprodáno, čekací lhůty se prodlužují a panuje velká nejistota. Aktuálně berou zákazníci, co je k mání, a vlastně úplně odpadlo smlouvání o ceně a slevování, se kterım vırobci a distributoři aut v posledních letech bojují. U různıch značek se dokonce objevují případy, kdy se zákazníci navzájem přeplácejí, aby se vůbec k nějakému autu dostali. V mnoha případech zákazníci objednávají auto s termínem dodání v hloubi příštího roku, a navíc neví, za jakou bude částku, ve smlouvách se objevují doložky o tom, že konečná cena bude stanovena podle podmínek v době dodání a může bıt oproti aktuální vyšší až o desítky procent.