Auto

Řidička vjela do protisměru a nabourala další auto, zranilo se i pět dětí

Řidička vjela do protisměru a nabourala další auto, zranilo se i pět dětí

Nehoda se stala v Liberecké ulici krátce před osmou hodinou. „Řidička osobního vozidla audi jela ve směru od Stráže pod Ralskem a při průjezdu pravotočivou zatáčkou vjela na mokré vozovce z nezjištěnıch příčin do protisměru, kde se bočně střetla s protijedoucím osobním vozidlem ford,“ popsala Vladimíra Šrıtrová z krajského ředitelství policie.

Nejtěžší zranění utrpěl řidič fordu, na traumacentrum liberecké nemocnice ho přepravil vrtulník.

„Muž utrpěl středně těžké poranění. Zranění ostatních účastníků nehody jsou lehká,“ sdělil mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev.

Dvě děti, které jely ve fordu, přepravily sanitky na ošetření do krajské nemocnice v Liberci. Řidička vozu audi se třemi dětmi zamířila sanitkou do českolipské nemocnice.

Fotogalerie

zobrazit 2 fotografie

„Hasiči na místě věnovali dětem dvě plyšové postavičky Flambuchy pro snížení stresu. Po došetření dopravní nehody zasypali uniklé provozní kapaliny a provedli úklid komunikace,“ napsali na Twitteru krajští hasiči.

Podle Štrıtrové policisté podrobili řidičku dechové zkoušce na alkohol, jejíž vısledek byl negativní. „U druhého řidiče musel bıt s ohledem na jeho zranění nařízen odběr krve v nemocnici,“ dodala s tím, že příčinou a okolnostmi nehody se budou dále zabıvat českolipští dopravní policisté.

Kvůli odstraňování škod po havárii byla silnice číslo 278 přibližně dvě hodiny zcela neprůjezdná.