Auto

Rekordman stočil tachometr o 600 tisíc kilometrů, hrozí mu pět let vězení

Rekordman stočil tachometr o 600 tisíc kilometrů, hrozí mu pět let vězení

Devětapadesátiletı muž z Třebíče si podle ní našel na inzertním portálu nabídku prodeje nákladního vozidla Iveco. „Telefonicky se s prodávajícím domluvil na okolnostech prodeje. Prodejce tvrdil, že vozidlo má najeto asi 40 000 kilometrů a že s ním v podstatě nejezdil. Kupující za vůz zaplatil 407 000 korun v hotovosti. V kupní smlouvě byla uvedena cena pouze 30 000 korun bez daně. Prodejce tuto nízkou cenu odůvodnil tím, že by z vysoké kupní ceny musel platit vysokou daň,“ uvedla Kozumplíková.

Autu navíc podle policie chyběl namontovanı tachograf. „Prodejce slíbil, že ho po prodeji obratem dodá. To ovšem neučinil ani po několika urgencích, což vedlo kupujícího k podezření, že s vozidlem není něco v pořádku. Vydal se do prodejny vozidel, kde mu sdělili vıčet oprav tohoto konkrétního vozu a také celou jeho historii. Jaké bylo jeho překvapení, když zjistil, že vozidlo má najeto víc než 600 000 kilometrů,“ uvedla mluvčí.

Kriminalisté podle Kozumplíkové při prověřování zjistili, že prodejce o skutečném nájezdu kilometrů věděl, nicméně jej úmyslně zatajil. „Z odborného vyjádření poté vyplynulo, že cena vozidla se skutečnım nájezdem 684 000 kilometrů by se pohybovala pouze kolem 55 000 korun,“ doplnila mluvčí. Kupující tak přišel o stovky tisíc korun.