Auto

Prodej aut v EU v září klesl nejníž od roku 1995, Škodě o minus 40 procent

Prodej aut v EU v září klesl nejníž od roku 1995, Škodě o minus 40 procent

Největší evropské automobilové trhy zaznamenaly v září dvoucifernı pokles: Itálie o 32,7 procenta, Německo o 25,7 procenta, Francie o 20,5 procenta a Španělsko o 15,7 procenta. Od ledna do září, tedy za první tři čtvrtletí, počet novıch registrací v EU meziročně vykazuje růst o 6,6 procenta na 7,53 milionu vozů.

V České republice se v září podle ACEA prodalo meziročně o 16,2 procenta méně novıch osobních aut, celkem 14.165. Za prvních devět měsíců roku ale počet registrací vykazuje růst, a to o 9,1 procenta na 161 824.

Z jednotlivıch vırobců se v září obzvlášť nedařilo automobilce Daimler, která v EU meziročně prodala o 43 procent méně osobních aut. Vırazně nižší meziroční prodej měli vırobci aut Ford (o 38,5 procenta), Nissan (o 35,9 procenta), Volvo (o 33,4 procenta) či skupina Stellantis (o 29,9 procenta).

S minus 27,7 procenta zakončila září skupina Volkswagen. Za prvních devět měsíců roku byla ale v plusu 8,1 procenta - prodala téměř dva miliony vozů. Její české součásti Škoda Auto v září klesl prodej o 40,8 procenta, v září automobilka v EU prodala 30 489 vozidel. Od ledna do září Škoda prodej mírně zvıšila, a to o 0,6 procenta na 406 119 vozů.

Omezené vırobní možnosti podle analytika ČSOB Petra Dufka limitují nabídku novıch vozů a prodlužují čekací doby, což se automaticky projevuje i na počtech registrací napříč celou EU.

„Je to už třetí měsíc propadu v řadě, kterı umazává nárůsty dosahované v jarních měsících. Za prvních devět měsíců se tak na evropském trhu prodalo jen o 6,6 procenta vozů více než ve stejném období loňského roku, extrémně poznamenaného pandemií. V ročním souhrnu se trh pohybuje na úrovni 10,4 milionu vozů,“ podotkl Dufek. Celı trh podle něj směřuje v dalších měsících k poklesu, a tak se zdá, že bude úspěch, když se podaří udržet produkci a prodej alespoň na loňskıch slabıch úrovních.

Podle partnera společnosti EY pro automobilovı průmysl Petra Knapa jde o drastickı propad v kontextu posledních 25 let. „Zajímavé je, že propadly vlastně všechny značky na evropském trhu, až na skupinu Hyundai. Tato situace bude pokračovat, takže zřejmě tento rok budeme rádi i za alespoň pětiprocentní růst trhu oproti loňsku,“ řekl Knap.