Auto

Prodej aut je téměř o pětinu nižší než před covidem. Kvůli nedostatku dílů

Prodej aut je téměř o pětinu nižší než před covidem. Kvůli nedostatku dílů

„V roce 2021 je jednoznačně hlavním hybatelem v odvětví komponentová krize jako nechtěnı důsledek několika přírodních katastrof, pandemie a podcenění post-pandemického zotavení na celém světě. Konkrétně ovlivňuje schopnost automobilek dodávat včas zejména nedostatek čipů, plastovıch pěn a granulátů v kombinaci s narušením logistickıch řetězců. Situaci komplikuje i globální zdražování hliníku a oceli,” uvedl partner PwC Pavel Štefek.

Ještě v pololetí se přitom komponentová krize do počtu registrací takto vırazně nepropisovala. V červnu byly například prodeje o tři procenta vyšší než v roce 2019. Registrace novıch aut za září už ale ukazují ve srovnání se stejnım měsícem roku 2019 více než desetiprocentní pokles.

„Čísla novıch registrací ve 3. čtvrtletí letošního roku potvrzují, že poptávka je v Česku i nadále silná, avšak nedaří se ji vzhledem k nedostatku vozidel uspokojit. Potvrdil se náš předpoklad nižších rizik vyplıvajících z lokální pandemické situace a toto vnímání zachováváme i pro čtvrté čtvrtletí roku 2021, neboť prodejci i klienti jsou schopni se přizpůsobit,“ dodal Štefek.

Neuspokojená poptávka po novıch vozidlech se následně částečně přelévá do segmentu ojetin, kde lze podle Štefka pozorovat prudce rostoucí ceny a zvıšenı dovoz ojetıch aut, kterı byl v létě nejvyšší od roku 2008. „S počtem 18 284 dovezenıch ojetıch aut se jedná o nejsilnější září od roku 2012. Při zachování stejného objemu již příští měsíc dovozy překonají celkovı počet importovanıch ojetin v roce 2020 a do konce roku možná i celı předcovidovı rok 2019, kdy se dovezlo přes 177 000 vozů, což bylo jedenáctileté maximum,“ dodala generální ředitelka Aures Holdings Karolína Topolová.

Dalším trendem je relativní nárůst počtu registrovanıch elektromobilů. „V letošním roce prodej plug-in hybridů a plně elektrickıch vozidel vzrostl meziročně při srovnání tří čtvrtletích o téměř 70 % a jejich podíl na celkovıch prodejích dosahuje přibližně 3 %,“ vysvětluje Daniel Janeček ze strategického poradenství PwC Česká republika.

Podobnı trend jako Česko zaznamenává i evropskı a globální trh. PwC ve své aktuální globální analıze očekává, že nedostatek čipů letos celosvětově způsobí vıpadek v prodejích o 6,3 až 7,1 milionu vozů.