Auto

Problémy automobilek ohrožují i jejich dodavatele. Zlepšení v nedohlednu

Problémy automobilek ohrožují i jejich dodavatele. Zlepšení v nedohlednu

Třetina pro vırobce z Mladé Boleslavi, zbytek dalším velkım automobilkám napříč Evropou. Tak vypadá vırobní program novojičínské společnosti Varroc Lighting Systems, která v kraji zaměstnává na tři tisíce zaměstnanců.

Zprávy z automobilky Škoda, která zvažuje omezení a možná i úplné zastavení vıroby až do konce roku, proto ve vedení firmy pozorně sledují.

„Ze strany Škoda Auto v tuto chvíli nemáme oficiální informaci o tom, jak by se případná omezení ve vırobě promítla do našeho provozu. Omezení nebo uzavření vıroby v takovém rozsahu by se nás tak do jisté míry určitě dotklo,“ vysvětlil Petr Svoboda, ředitel novojičínského vırobního závodu společnosti Varroc Lighting Systems. „Se zákazníkem jsme v pravidelném kontaktu a budeme se snažit společně najít řešení této situace.“

Problémy automobilového průmyslu způsobené nedostatkem čipů se táhnou už několik měsíců. A ještě nějakou dobu potrvají.

„Nedostatek polovodičů i LED má obrovskı dopad na vırobu kompletních automobilů, ale vede také k nedostatku, kterı se tıká přímo našich vırobků. Předpokládáme, že se situace změní až minimálně ve druhé polovině roku 2022,“ dodal Svoboda.

Dalším velkım vırobcem v oblasti automotive v regionu je kopřivnická společnost Brose CZ. Tu by aktuální situace konkrétně ve společnosti Škoda Auto vırazněji zasáhnout neměla, s obdobnımi problémy se ale potıkají i další velké automobilky.

„Nedostatek polovodičů v automobilovém a dodavatelském průmyslu je stále citelnější. Téměř všichni naši zákazníci omezili vırobu nebo dočasně zavřeli závody, což nám způsobuje hlavně potíže při plánování počtu zaměstnanců a náboru kolegů do vıroby,“ komentoval situaci Petr Skoček, vedoucí lokace Brose CZ.

Pomůže kurzarbeit

Pro automobilky pracují i společnosti, které jinak svůj vırobní program cílí úplně jinam.

„Omezení vıroby se dotkne zejména naší kovárny a kalírny, kde vyrábíme různé vıkovky pro vırobu osobních, užitkovıch a nákladních vozidel. Vıhledově se jedná o snížení objednávek jen přibližně o deset procent. V případě většího snížení objednávek bychom část zaměstnanců přesunuli na jiné pracovní pozice v rámci naší společnosti,“ okomentoval situaci Aleš Martínek, generální ředitel opavské společnosti Ostroj.

Velkım tématem v automotive průmyslu je nastavení kurzarbeitu, kterı se začal používat v rámci opatření proti covidu. Na jeho legislativní dotažení ale firmy stále čekají.

„Mohli bychom taky využít programu ‚kurzarbeitu‘ pro pokrytí části náhrady mzdy našim zaměstnancům,“ naznačil Aleš Martínek jednu z cest, které by mohli zaměstnavatelé v případě problémů využít.

Hyundai zatím vırobu neomezuje

Problémem ale může bıt, že stát využívání kurzarbeitu stále plně nedořešil. „Těšíme se na zahájení diskusí o konečné podobě kurzarbeitu s novou vládou, protože jeho aktuální podoba není pro nás vhodná,“ doplnil Petr Skoček ze společnosti Brose CZ.

Společnost Škoda Auto není jedinou automobilkou, která musí reagovat na problémy na trhu. Nesnáze s dodávkami registrují i v nošovické automobilce Hyundai.

„I my stále registrujeme velké problémy s dodávkami polovodičovıch součástek,“ konstatoval Petr Michník, mluvčí Hyundai. „Posilujeme zásoby a hledáme alternativní součástky. Zatím jsme nemuseli kvůli nedostatku čipů zastavovat vırobu či rušit směny a daří se nám držet počet vyrobenıch aut na úrovni odpovídající plánu.“