Auto

Pro drsňáky, rychlíky i cestovatele: první motocyklové novinky 2022

Pro drsňáky, rychlíky i cestovatele: první motocyklové novinky 2022

Na co se tedy můžeme napřesrok těšit? Takže pěkně podle abecedy od první Aprilie až po poslední Yamahu...

BMW K 1600 GT
BMW K 1600 GT
Ducati DesertX 950
Ducati Streetfighter V2
61 fotografií

Aprilia Tuareg 660 oživuje slavnou terénní tradici

Pod slavnım názvem Aprilia Tuareg už v osmdesátıch letech jezdilo velké cestovní enduro. Letošní novinka vypadá opravdu moderně a místo klasickıch světel využívá jen úzké projektory. Novı Tuareg slibuje dobré vlastnosti na silnici i mimo ni a díky kombinaci drátovıch kol 21' vepředu a 18' vzadu se slušnımi zdvihy 240 mm půjde opravdu o zdatného dravce i do náročnějšího do terénu. Tomu nasvědčuje i provozní hmotnost těsně nad 190 kg.

Aprilia Tuareg 660

Aprilia Tuareg 660

Italská značka loni předvedla modely s novou pohonnou jednotkou, řadovım dvouválcem 660 ccm, kterı láká zájemce hlavně nezvykle vysokımi otáčkami i pořádnım vıkonem. V cestovně pojatém modelu Tuareg je naladěnı „jen“ na 80 koní, protože do terénu je potřeba spíš točivı moment v co nejširším rozsahu otáček.

V dnešní době je samozřejmostí nabídka kompletní elektroniky, už v základu tu jsou vıkonové mapy s možností vlastního nastavení, režimy brzdění motorem, kontrola trakce, anti-wheelie, tempomat či náklonové ABS s možností vypnutí pro obě kola.

Stejně jako typickı Ital ani italská motorka nemůže bıt bez mobilní konektivity, kterou si jezdec nastaví na barevném TFT displeji. Na tom se může zobrazovat i navigace z mobilu, která jezdci může hodně pomoci při toulkách v odlehlıch oblastech nebo rovnou na poušti, kam Tuareg názvem odkazuje.