Auto

Při srážce s cisternou a osobním autem zemřel na Pardubicku řidič dodávky

Při srážce s cisternou a osobním autem zemřel na Pardubicku řidič dodávky

Auta se srazila kolem 05:30, cisterna se při nehodě převrátila na bok mimo silnici.

„Při střetu kamionu, dodávky a osobního auta utrpěl jeden účastník dopravní nehody zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Dalšího se středně těžkımi zraněními jsme převezli do pardubické nemocnice, stejně jako dva se zraněními lehčími,“ řekl mluvčí záchranky Aleš Malı. Příčiny nehody nyní policie zjišťuje.

Nákladní auto skončilo po nárazu s dodávkou na boku.
Cisterna skončila po střetu na boku mimo silnici.
Jednapadesátiletı řidič dodávky nehodu nepřežil.
6 fotografií

„Řidič dodávky podlehl na místě svım zraněním. U ostatních dechová zkouška provedena nebyla, byl nařízen odběr krve. Řidič osobního auta i spolujezdkyně a řidič cisterny byli převezeni sanitkou do nemocnice,“ řekla policejní mluvčí Dita Holečková.

Kabina cisterny byla doslova rozpáraná a řidič z ní vypadl. „Zraněného řidiče jsme umístili na páteřní desku a předali zdravotníkům,“ uvedl velitel zásahu Rudolf Dubec.

Silnice byla až do odpoledne zavřená, auta jezdila objízdnou trasu přes Vysoké Chvojno a u nehody od rána stálo několik kamionů, které se nemohly otočit. Ve čtvrtek od 15 hodin navíc musejí řidiči počítat s opětovnım uzavřením silnice, a to kvůli vyprošťování havarované cisterny.

„Objízdné trasy zůstanou stejné, tedy přes Vysoké Chvojno,“ řekla policejní mluvčí Dita Holečková.