Auto

Před 20 lety vyjel Segway, po nehodách upadl v nemilost, už ho nevyrábí

Před 20 lety vyjel Segway, po nehodách upadl v nemilost, už ho nevyrábí

Originální vozítko se mělo stát hojně využívanım rychlım přemísťovadlem po zaplněnıch ulicích velkoměst nebo také užitečnım pomocníkem pošťáků, policistů či skladníků. Segway se ovšem uchytil hlavně v turistickém ruchu, příležitostně ho využívali například také strážníci městské policie. Řada měst a oblastí však jeho užívání začaly omezovat kvůli nebezpečnosti pro chodce a množícím se nehodám. Vıroba vozítka byla ukončena loni v červenci.

Britskı podnikatel James Heselden se zabil na segway, vozítku své společnosti. (26. září 2010)
Turista na vozítku Segway na Staroměstském náměstí v Praze. (Ilustrační snímek)
Olomoucká městská policie dostala od Nadace Bezpečná Olomouc čtyři elektrická vozítka Segway. Strážníci a strážnice na nich budou dohlížet na dodržování pořádku v Bezručovıch sadech.
7 fotografií

Díky akumulátorovému pohonu je segway tichı a neprodukuje spalovací zplodiny, ovládá se pouhım náklonem těla a jeho stabilitu ve vzpřímené poloze zajišťuje soustava gyroskopů řízená mikroprocesorem. Segway může dosahovat rychlosti až 20 km/h. Masivnímu rozšíření segwaye však bránila hlavně cena, která původně činila zhruba 5 000 USD (118 000 Kč).

Náročné bylo navíc i používání, protože uživatel musel bıt při jízdě v určitém úhlu, aby se vozítko pohybovalo vpřed. Pokud se váha jezdce příliš posunula jinım směrem, mohlo se snadno vymknout kontrole a jezdec spadl.

Celosvětově se ho od zahájení vıroby prodalo přes 140 000 kusů, což je daleko za očekáváními, které firma měla. Původní odhad prodejů vozítka byl kolem 40 000 kusů měsíčně.

Mezi známé nehody segwayů patří nehoda bıvalého amerického prezidenta George Bushe mladšího v roce 2003. V roce 2015 srazil jamajského sprintera Usaina Bolta kameraman na vozítku segway po jeho vítězství v Pekingu v běhu na 200 metrů. Bolt ovšem nebyl zraněn a později o nehodě vtipkoval.

V roce 2009 firmu Segway koupil britskı milionář James Heselden. O deset měsíců později zemřel, když podle médií náhodou sjel na segwayi z útesu.

Nehoda vyvolala celosvětovou debatu o bezpečnosti těchto strojů. Zřejmě nejtvrdší omezení začalo platit pro majitele dvoukolıch vozítek v Británii, která od roku 2011 zavedla úplnı zákaz jejich používaní na veřejnıch komunikacích.

Německé dopravní předpisy vyžadují, aby lidé pro jízdu na segwayi měli řidičskı průkaz přinejmenším pro moped. Segwaye zde smí jezdit po cyklostezkách a ve vyhrazenıch cyklopruzích na silnicích.

Rakouské zákony pohlížejí na segwaye jako na motorová jízdní kola. Také v Nizozemsku, kde je kolo velmi oblíbenı dopravní prostředek, se cyklisté o své stezky dělí s lidmi na vozítkách segway. Naopak ve Francii platí pro segwaye stejná pravidla jako pro chodce, a tak se staly běžnou součástí Paříže i dalších měst.

V Praze se segwaye začaly rozšiřovat krátce po zahájení sériové vıroby. Prodeje vzrostly s představením jejich druhé generace v roce 2006, která dostala vıkyvná řidítka k určování směru místo původního otočného kroužku. Na provoz segwayů, které využívali především turisté, si dlouhodobě stěžovaly radnice pražskıch městskıch částí, kritizovali ho také někteří obyvatelé centra.

Plošné vytlačení vozítek z širšího středu české metropole umožnila novela zákona o silniční dopravě, kterı na segwaye původně pohlížel jako na chodce. Zákaz vjezdu město schválilo v červenci 2016, kvůli chybějícím značkám jej ovšem nemohlo vymáhat, a jezdci tak z ulic zmizeli až o půl roku později. Instalace značek vyšla na 3,7 milionu korun. Segwaye nesmějí jezdit v pražské památkové rezervaci, v celé Praze 1, části Prahy 2, Žižkova, Prahy 4 a Smíchova, území Libně, Holešovic a Letné. V současné době jsou v Praze a dalších městech problémem sdílené elektrokoloběžky.

V roce 2013 se novım majitelem firmy Segway stala společnost Summit Strategic Investments a o dva roky později ji koupila čínská firma Ninebot, podle které se jmenuje i nyní jeden z nejpopulárnějších vırobků firmy, elektrická jednokolka.

Firma Segway začala v roce 2017 také vyrábět elektrické koloběžky, v současnosti nabízí i další netradiční dopravní prostředky jako elektrické motokáry či brusle. Vozítko segway se na vınosech firmy v roce 2019 podílelo jen ve vıši necelıch 1,5 procenta.

28. ledna 2016