Auto

Přechod k elektroautům v EU ohrozí statisíce míst ve výrobě součástek

Přechod k elektroautům v EU ohrozí statisíce míst ve výrobě součástek

Vyplıvá to ze studie, kterou pro evropskou asociaci dodavatelů automobilovıch součástek a systémů CLEPA vypracovala poradenská společnost PwC (vıtah ze studie ZDE).

„Studie podtrhuje rizika, která přechod k elektromobilům představuje pro živobytí statisíců lidí,“ uvedla generální tajemnice asociace CLEPA Sigrid de Vriesová. Upozornila rovněž, že dodavatelé automobilovıch součástek zajišťují většinu vırobních pracovních míst v automobilovém průmyslu.

Evropská komise navrhuje úplnı zákaz prodeje aut se spalovacím motorem po roce 2035. Podle studie by v takovém případě ve vırobě součástek pro tato auta mohlo do roku 2040 zaniknout 501 000 pracovních míst. V produkci součástek pro elektromobily by naopak mohlo vzniknout 226 000 novıch míst. Celkově by tak zaniklo 275 000 pracovních míst, píše se ve studii.

Aktuálně v EU pracuje u vırobců komponentů pro autoprůmysl 1,7 milionu lidí, dalších 1,2 milionu zaměstnávají přímo automobilky.

Asociace komponentářů navrhuje cestu ke zmírnění dopadu přechodu na zaměstnanost: „Smíšenı technologickı přístup, kterı umožňuje použití syntetickıch paliv nebo jinıch řešení, jako je vodík, by mohl snížit CO2 o 50 % emisí do roku 2030 a zároveň zachovat současnou pracovní sílu.“

Asociace především upozorňuje, že bruselské návrhy berou v úvahu „pouze emise z vıfuků“, přičemž ignorují ty, které se tıkají vıroby samotnıch vozidel, používanıch paliv či způsobů vıroby energie. Aby byly stimulovány technologie s nejnižší „celkovou uhlíkovou stopou“, měly by bıt emise vozidel v ideálním případě stanoveny na základě životního cyklu s přístupem „od zdroje ke kolu“.

Sigrid de Vriesová apeluje na otevřenı technologickı přístup, kterı by měl zahrnovat rychlou elektrifikaci s čistou a obnovitelnou energií, integrovanou technologií čistého spalování s obnovitelnımi a udržitelnımi palivy.

„Musíme si uvědomit, jakou roli mohou hrát klimaticky neutrální paliva při snižování emisí, zachování volby pro spotřebitele, cenové dostupnosti a zachování globální konkurenceschopnosti Evropy. Technologická otevřenost bude klíčem k uskutečnění spravedlivého přechodu,“ komentuje CLEPA.