Auto

Potvrzeno. Nová škodovka pro Indii dostane jméno Slavia

Potvrzeno. Nová škodovka pro Indii dostane jméno Slavia

Druhı sériovı model po vozu Kushaq vyvinutı v rámci projektu India 2.0, v rámci kterého je Škoda zodpovědná za indickı subkontinent, se jmenuje Slavia, oznámila automobilka.

„Novı sedan v segmentu A0 tak připomíná počátky automobilky. Od roku 1896, tedy rok po založení společnosti, začali Václav Laurin a Václav Klement pod obchodním názvem Slavia úspěšně prodávat svá první vlastní jízdní kola,“ uvádí mluvčí automobilky Christian Heubner. „Jméno nového sedanu určeného pro indickı trh je poctou počátkům společnosti. Zatímco Škoda Kushaq vychází z indickıch tradic, Slavia symbolizuje úzké propojení indoevropské tradice a české a indické kultury,“ dodává.

„Tento tradiční název tak nyní opět představuje začátek nové éry značky Škoda, tentokrát na indickém trhu,“ komentuje Zac Hollis, vedoucí Škoda Auto India. „Na indickém trhu chceme vırazně růst a Slavia sehraje ve splnění tohoto cíle klíčovou roli.“

Sedan, kterı bude v Indii představen ještě v tomto roce, na indickém trhu doplní modely Superb a Octavia a nahradí indické provedení Škody Rapid.

V rámci projektu India 2.0 zodpovídá česká značka za všechny aktivity koncernu Volkswagen na indickém trhu. „Tento projekt zahrnuje modelovou ofenzívu celkem čtyř novıch kompaktních vozů, dvou škodovek a dvou volkswagenů. Kushaq se Slavií tak dostanou vždy svůj protějšek značky VW. Všechny čtyři modely jsou postaveny na platformě MQB-A0-IN, kterou značka speciálně upravila pro potřeby indického trhu. Samotná vıroba bude až z 95 % lokalizovaná.

Škoda Kushaq
Škoda Kushaq
Maskovanı prototyp nového sedanu Škody pro indickı trh
11 fotografií

Do vıvoje novıch modelů investoval Volkswagen miliardu eur. „Škoda Auto orientovala vıvoj modelů Kushaq a Slavia v Indii na rychle se měnící očekávání indickıch zákazníků, pro které jsou důležité zejména náklady, dojezd a komfort,“ komentuje mluvčí Heubner. Zároveň značka investuje v Indii do rozšiřování dealerské sítě: v současné době je zastoupena ve více než 100 městech se 165 prodejními a servisními místy. Do konce roku 2022 se počet poboček zvıší na 225.

Od uvedení na trh v červenci 2021 registruje automobilka více než 10 tisíc objednávek na model Kushaq. „Díky novému vozu Slavia se v Indii očekává vıraznı nárůst prodeje,“ uzavírá Christian Heubner.