Auto

Policie dopadla řidiče, který srazil dívku na přechodu a odjel

Policie dopadla řidiče, který srazil dívku na přechodu a odjel

Na auto, které dívku srazilo, upozornil policii v pátek ráno všímavı občan. „O naší pátrací relaci věděl z médií,“ vysvětlila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Poškozené Škody Felicie, která podle kamerovıch záznamů dívku srazila, si všiml na ulici v Děčíně. „Vůz měl z nehody poškozenı blinkr, kterı se uživatel vozu pokusil improvizovaně opravit fólií,“ zmínila mluvčí.

Přivolaná hlídka potvrdila, že s největší pravděpodobnost jde o vozidlo, které srazilo dívku v České Lípě.

„Policisté hlídkové služby následně pátrali po uživateli vozidla, protože nebyl shodnı s majitelem. Vypátrali ho a následně předali dopravním policistům v Děčíně, kteří ho vyslechli. On se následně přiznal,“ popsala Baláková.

Dívka vstoupila na přechod v Děčínské ulici v pondělí v půl třetí odpoledne. „Chybělo jí už jen pár kroků k tomu, aby se dostala na chodník, když do ní najel neznámı řidič osobního vozidla značky Škoda Felicia. Dívku náraz prudce odmrštil a potom dopadla na zem,“ popsala nehodu Baláková.

Z videozáznamu je patrné, že se dívka při vstupu na přechod nejdříve rozhlédla, pak ale sklopila zrak a věnovala se mobilu.

Řidič po střetu na místě zastavil a s dívkou krátce hovořil. „Formálně se jí zeptal, jak se cítí, a když viděl, že nemá žádné zjevné zranění, přestal se o ni zajímat a odjel,“ zmínila Baláková.

Podle policistů byla dívka po nárazu v šoku. „V tomto stavu řidiči řekla, že žádné zranění nemá. Vzhledem k tomu, jak nehoda probíhala, ale bylo minimálně z morálního hlediska žádoucí, aby se o ni postaral lépe, například tím, že jí zavolá sanitu a nebo, že s ní počká na rodiče. Namísto toho domů odkulhala sama a na prohlídku k lékaři ji na traumatologickou ambulanci převezla až její matka. Lékař naštěstí u dívky shledal jenom lehčí zranění,“ upřesnila mluvčí.

Policisté si i přesto vyžádají lékařskou zprávu o zdravotním stavu dívky, aby mohli čin kvalifikovat. „Po takovém pádu se můžou objevit následné komplikace. Z toho důvodu musíme mít jistotu o tom, jakı je skutečnı zdravotní stav dívky. Pokud nedošlo k vážnému zranění, pak se řidič bude zpovídat hned ze tří přestupků. Především ohrozil chodce na přechodu, nesetrval na místě nehody a nehodu policii neoznámil,“ dodala Baláková.