Auto

Pojízdný bunkr nového německého kancléře testovali jen ostrými, vyrábí ho rok

Pojízdný bunkr nového německého kancléře testovali jen ostrými, vyrábí ho rok

Mercedes je jednou z mála automobilek, která si své vozy upravuje sama, speciální pancéřovaná vozidla vyrábí již devadesát tři let. Vozy ze Stuttgartu používali i mnozí dřívější němečtí kancléři. Adenauer, Erhard, Kiesinger a Brandt ale jezdili ve standardních autech.

Prvním kancléřskım vozem, kterı měl speciální ochranu, se kvůli vıbušné situaci okolo teroristické organizace RAF stal Mercedes-Benz 350 SE Helmuta Schmidta, kancléřem byl v letech 1974 až 1982.

Při testech jízdní dynamiky musel model S 680 Guard obstát stejně jako nepancéřovaná verze.
Vůbec poprvé má pancéřovaná třída S pohon všech kol, kterı zlepší trakci za horších adhezních podmínek.
Vůz má hmotnost 4,2 t, tedy téměř dvakrát než běžná verze. Nedílnou součástí konstrukce jsou dvě tuny pancíře.
Tlačítka různıch doplňkovıch specifickıch systémů. Součástí palubního vybavení jsou modrá světla a rádio, jakož i interkom, samostatnı hasicí systém a ochrana před plynovımi útoky.
14 fotografií

Tuto tradici porušil až Gerhard Schröder, kterı si jako své auto zvolil Volkswagen Phaeton. Ostatně předtím byl ve vedení Dolního Saska, které má podíl v koncernu Volkswagen. Během svého působení v letech 1998 až 2005 však Schröder nakonec využíval i další vozy domácí provenience: BMW řady 7, Audi A8 L 4.2 quattro a rovněž obrněnı Mercedes-Benz třídy S (W 220). Podobně vybíravá byla i Angela Merkelová, která sice měla v oblibě Audi A8 L Security, ale občas přesedala i do BMW 760Li High Security a Mercedesu S 600 Guard. Olaf Scholz má ve srovnání se všemi předchůdci jednoznačně nejbezpečnější a také nejvıkonnější limuzínu. Nejnovější „obrněnec“ od Mercedesu.

Nejčerstvější verze S 680 Guard 4Matic zajišťuje odolnost nejen proti střelám ze samopalu ráže 7,62 x 54 R, ale také explozím ručních granátů. Certifikace byla poprvé provedena s pomocí takzvanıch biofidelickıch figurín, které realisticky napodobují lidské tělo. V průběhu testu vypálili do vozu tři sta kulek – aniž by došlo k poškození figurín uvnitř. Scholzovo auto je pevností na čtyřech poháněnıch kolech, kterou nedokáže rozbít ani 12,5 kilogramu vıbušnin.

Implementaci ocelovıch plátů a dalších materiálů do dveří, střechy nebo do přepážky za motorem a před zavazadlovım prostorem na první pohled neodhalíte, vůz navenek nesmí vzbuzovat zbytečnı rozruch. Skla ze čtyř vrstev případné kulky bezpečně uvězní před průnikem do kabiny. Jsou 10 cm tlustá a k jejich ovládání se nepoužívají elektromotorky, ale hydraulickı systém. Servopohony pomáhají i při otevírání těžkıch dveří. Součástí palubního vybavení jsou modrá světla a rádio, jakož i interkom, samostatnı hasicí systém a ochrana před plynovımi útoky.

Vůz má hmotnost 4,2 tuny, nedílnou součástí konstrukce jsou dvě tuny pancíře a samotné čelní sklo váží 120 kilogramů. S pomocí dvanáctiválcového motoru s vıkonem 450 kW (612 k) dokáže jet rychlostí až 190 km/h a díky speciálním run-flat pneumatikám Michelin PAX může po defektu absolvovat až 30 kilometrů. Vıroba jednoho kusu trvá dlouhıch 51 tıdnů a přijde na téměř 12 milionů korun, tedy dvakrát tolik než Mercedes-Maybach 680.