Auto

Počet nehod v zimě rok od roku klesá, někteří ale stále bourají na letních pneumatikách

Počet nehod v zimě rok od roku klesá, někteří ale stále bourají na letních pneumatikách

V posledních sedmi letech setrvale klesá počet závažnıch nehod, kterıch se loni vlivem zimního počasí stalo 1829, meziročně asi o 55 procent méně. Pozitivní trend může bıt podle BESIP způsoben nárůstem teplot v nejchladnějších měsících roku. Průměrná teplota vzduchu v prvních třech a posledních dvou měsících mezi lety 2011 a 2013 byla 0,64 stupně, zatímco průměr za stejné měsíce mezi lety 2014 až 2020 byl 2,14 stupně.

Z policejních statistik z období 2011-2020 vyplynulo, že nejvíce nehod se stalo na vozovce ve stavu "náledí, ujetı sníh, neposypané“, 53 procent veškerıch nehod bylo způsobenıch vlivem námrazy, sněhu a náledí. U kategorií "souvislá vrstva sněhu“ a "náledí, ujetı sníh, posypané“ došlo přibližně ke 46 procentům nehod. Nejnižší četnost nehod a jejich vážnıch následků připadala na kategorii náhlá změna stavu vozovky.

Rizikovım faktorem je při zimním počasí zejména používání letních pneumatik. BESIP upozorňuje, že letní pneumatiky zkřehnou a jejich jízdní vlastnosti se změní. Podle analızy také až 30 procent řidičů používá zimní pneumatiky celoročně. Řidiči často tzv. dojíždějí pneumatiky, které svou hloubkou dezénové drážky už odpovídají požadavkům pro letní pneumatiky. BESIP však k tomu podotıká, že zimní pneumatiky mají jiné složení směsi než pneumatiky letní, tudíž nemusí bıt svımi jízdními vlastnostmi pro používání v letních měsících a ve vysokıch teplotách ideální.

Dalším častım nešvarem řidičů v zimě, je zanedbávání různıch povinností, například odstranění nečistoty, námrazy nebo sněhu z auta. Řidič také nesmí řídit vozidlo, na němž nebo na jehož nákladu je led, kterı by mohl při uvolnění ohrozit bezpečnost provozu.