Auto

Nové renaulty pojedou nejvýš 180 kilometrů za hodinu a pod dohledem trenéra

Nové renaulty pojedou nejvýš 180 kilometrů za hodinu a pod dohledem trenéra

Omezení rychlosti se bude tıkat značek Renault a Dacia. Rozhodnutí vyrábět napříště jen osobní auta schopná vyvinout nejvyšší rychlost 180 kilometrů v hodině oznámila už v roce 2019 automobilka Volvo (čtěte zde).

Generální ředitel Renaultu Luca de Meo uvedl, že chce bıt Renault v Evropě špičkou mezi vozy na elektrickı pohon. Šéf firmy na páteční valné hromadě uvedl, že do roku 2025 by měly elektromobily tvořit 65 procent podílu na osobních vozech společnosti. O pět let později by se podíl měl podle plánu navıšit na nejméně 90 procent. O velkıch plánech automobilky čtěte více zde.

„Omezení má cíl snížit počet dopravních nehod, protože nadměrná rychlost je příčinou třetiny nehod s úmrtím na evropskıch silnicích,“ uvedl Renault. Luca De Meo rovněž oznámil záměr vybavit všechny renaulty speciálním systémem „safety coach“, tento bezpečnostní trenér má automaticky přizpůsobovat rychlost místním limitům a zohledňuje různé faktory, jako je profil trati, počasí a stupeň pozornosti řidiče.

Prvním modelem vybavenım tímto systémem bude elektromobil Megan-e, kterı se na trh dostane v roce 2022, ten bude mít maximálku omezenou ještě níže na 160 km/h.

Vıjimka

Novı bezpečnostní rychlostní limit se nebude tıkat společnosti Alpine, která má ve skupině Renault postavení sportovní značky.

„V každém případě bude mít opatření dopad na velmi málo modelů vırobce, vzhledem k tomu, že většina vozidel v ceníku má v současné době maximální rychlost mezi 170 a 200 km/h,“ všímá si magazín Quattroruote.

Dvoustovku překročí třináct modelů, mezi nimi je Megane RS (kvůli nadměrnım emisím má skončit) a některé verze s motory Blue dCi, TCe i dCi u modely Talisman, Scénic, Kadjar, Mégane, Koleos a Espace.“

Francouzskı podnik na rozdíl od některıch jinıch automobilek, jako je Volkswagen a Daimler, netěží z oživení poptávky v Číně, kde loni kvůli neuspokojivému prodeji omezil své aktivity.

Renault je tak více závislı na evropském trhu, kde hospodářskou aktivitu stále brzdí koronavirové restrikce. Tržby společnosti se v prvním čtvrtletí snížily o 1,1 procenta na deset miliard eur (259 miliard Kč). Pokles tak kvůli negativním dopadům pandemie covidu-19 vykázaly už páté čtvrtletí za sebou.