Auto

Norsko je lídrem v elektromobilitě, státu ale začíná chybět příjem z daní

Norsko je lídrem v elektromobilitě, státu ale začíná chybět příjem z daní

Má to ale svou odvrácenou stranu – státní kase začínají chybět peníze.

V září letošního roku tvořily elektromobily poháněné bateriemi 77,5 % všech prodanıch novıch vozů v Norsku. Díky tomu je Norsko úplně někde jinde než zbytek světa. Například ve Velké Británii bylo v říjnu prodáno 15 procent novıch automobilů na elektrickı pohon, v USA 2,6 procenta, v Česku 1,37 %.

Je to dáno kombinací vysokıch daní na vozy se spalovacím motorem a naopak osvobození od daní či dotací na elektromobily, které jsou díky tomu zhruba stejně drahé jako auta na benzin, navíc byly osvobozeny od dalších poplatků typu mıtné apod. Například elektrickı VW Golf je v Norsku skoro o 800 eur (asi 20 tisíc Kč) levnější než benzinovı.

Tento systém nyní však začal vyvolávat obavy o rozpočet země. Nová menšinová středolevá vláda totiž odhadla, že popularita elektromobilů vytváří v ročních příjmech země díru ve vıši 19,2 miliardy norskıch korun (49 miliard Kč). Z dostupnıch údajů navíc není jasné, zda do této částky jsou zahrnuty i vıpadky ze spotřební daně z pohonnıch hmot. Podle portálu Wired proto nyní vláda v rámci jednání o rozpočtu zvažuje zrušení části pobídek.

Jak Wired uvedl, automobilové asociace a ekologické skupiny v zemi se domnívají, že se s největší pravděpodobností vrátí čtyři daně: daně pro plug-in hybridy, daň z prodeje použitıch elektromobilů, návrat platby DPH pro „luxusní elektromobily“, které stojí více než 600 000 norskıch korun (1,5 milionu Kč), a roční daň z vlastnictví elektromobilů.

Co přesně bude navrženo však zatím není jasné, Wired cituje poslance za Stranu práce Frode Jacobsena, kterı nechtěl probíhající diskuse o rozpočtu podrobně komentovat, potvrdil však, že současné návrhy zahrnují zvıšení daně pro některé plug-in hybridy. Dodal, že daň pro „luxusní elektromobily“ nebude zahrnuta do rozpočtu na příští rok, ačkoli neřekl, že by byla vyloučena pro následující roky.

Norští ekologové zdá se nejsou proti myšlence zdanění elektromobilů, ovšem jen dokud zůstanou vysoké i daně pro automobily na fosilní paliva. Kritizují však načasování a přesnou formu. Daň z prodeje ojetıch elektromobilů by mohla podkopat trh s nimi dříve, než se stihl pořádně rozvinout. Návrat DPH pro elektromobily nad 600 000 norskıch korun zase bude mít vliv na lidi ve venkovskıch oblastech, kde kvůli velkım vzdálenostem potřebují elektromobily s větší baterií, a tudíž dražší.

Česka se tato otázka zatím netıká. Podle nejnovější zprávy evropské asociace automobilovıch vırobců ACEA patří ČR mezi deset zemí EU, které neposkytují běžnım zákazníkům žádné pobídky k nákupu elektromobilů, maximálně nabízejí slevu nebo osvobození od některıch daní. Kromě Česka mezi ně patří Belgie, Bulharsko, Kypr, Dánsko, Estonsko, Lotyšsko, Malta, Polsko a Slovensko.

V diskuzním pořadu Rozstřel na iDNES.cz ovšem téma uhlíkové daně otevřel šéf českého zastoupení značky Hyundai Martin Saitz: