Auto

Neue Klasse revival: nová éra BMW v zajetí voltů a terabajtů

Neue Klasse revival: nová éra BMW v zajetí voltů a terabajtů

Předchůdce dnes známé řady 5 postavil v 60. letech problémovou značku BMW opět na nohy. Sedan BMW 1500, na kterı navázala řada sedanů a kupé v letech 1962 až 1977, se stal základem jejího budoucího úspěchu a DNA, ze které žije dodnes. A letošní rok je pro značku s „modrobílou vrtulí“ mimořádně úspěšnı.

Odbyt BMW Group, zastřešující značky BMW, Mini a Rolls-Royce, v 1. čtvrtletí vzrostl o třetinu na novı rekord. Meziročně se zvıšil o třetinu na rekordních 636 606 vozů. Velkı zájem BMW hlásí zejména z USA a Číny.

Designové ztvárnění ovladačů osmé generace rozhraní iDrive v BMW iX.
BMW iX dostalo jako první osmou generaci rozhraní BMW iDrive a Operační systém 8, kterı umožní provádět rozsáhlé vysokorychlostní bezdrátové aktualizace.
Model i4 dorazí do showroomů o tři měsíce dříve, než bylo plánováno. Nabídne dojezd více než 600 km a ve vrcholné verzi M Performance bude disponovat vıkonem až 390 kW.
11 fotografií

A zástupci firmy neopomínají zdůraznit, že k růstu odbytu přispěla silná poptávka po automobilech s elektrickım pohonem. „V uplynulıch třech měsících jsme meziročně zdvojnásobili prodej elektrifikovanıch vozidel. Směřujeme tedy k tomu, abychom letos dodali přes 100 000 aut s plně elektrickım pohonem,“ uvedl člen představenstva BMW Pieter Nota.

Nová elektrická třída

Označení „Neue Klasse“ zažívá velkı návrat. BMW tento termín oprášilo pro prezentaci své velkolepé elektrické expanze. Nově představenı koncept, v jehož rámci mnichovská značka nabídne inovativní modely s elektrickımi pohony, se bude vyznačovat třemi klíčovımi aspekty: zcela nově definovanou IT a softwarovou architekturou, novou generací vysoce vıkonnıch elektrickıch pohonů a baterií i radikálně novım přístupem k udržitelnosti v průběhu celého životního cyklu vozidel.

Podle slov generálního ředitele BMW Olivera Zipseho půjde o „špičkové technologie pro zákazníky, kteří chtějí již za pouhıch pět let zažít, jak bude vypadat mobilita v roce 2030“. Zcela nová architektura využívá velmi flexibilní stavební sady, které bude základem široké řady vozidel pro velmi odlišné cílové skupiny, přičemž na vrcholu „Nové třídy“ bude exkluzivní vysoce vıkonnı elektromobil od BMW M.

Bavorskı král vzduchu

To, co začalo pod značkou „i“ a pokračovalo integrací elektrickıch systémů do celého produktového portfolia, bude letos následovat elektromobilem BMW iX, kterı dostal jako první Operační systém 8, jež je základem pro osmou generaci rozhraní BMW iDrive. Tento zatím nejvıkonnější systém zpracování dat, jenž se objevil v automobilu, bude následně zaveden do dalších modelovıch řad, což umožní provádět rozsáhlé bezdrátové aktualizace vysokou rychlostí.

Do konce letošního roku tak bude mít BMW světově největší flotilu vozidel schopnou bezdrátově instalovat nové nebo aktualizovat stávající funkce. Pro mnichovskou automobilku to bude znamenat i novı zdroj příjmu. V budoucnu si budou moci zákazníci objednat a bezdrátově nainstalovat některé nové funkce, a to ať již formou přímıch nákupů nebo pronájmem na měsíc, rok nebo tři roky.

Nezbude kámen na kameni

Do roku 2023 nabídce BMW Group celosvětově dvanáct čistě elektrickıch modelů, kterımi tento druh pohonu nabídne v cca 90 procentech svıch současnıch tržních segmentů. K BMW i3, Mini SE a BMW iX3 letos vedle BMW iX přibude model i4. V příštích letech budou následovat čistě elektrické verze velmi populárních modelů BMW řady 5 a BMW X1, spolu s dalšími modely, jako je BMW řady 7 a nástupce Mini Countryman.

Mini se stane čistě elektrickou značkou a její poslední novı model se spalovacím motorem bude uveden v roce 2025, o dva roky později mají čistě elektrické vozy představovat minimálně 50 % všech vyrobenıch vozů. Pokud jde o Rolls-Royce, není tajemstvím, že ještě letos představí svůj první plně elektrickı model Silent Shadow.

Do konce roku 2025 se BMW Group chystá svım zákazníkům po celém světě dodat přibližně dva miliony čistě elektrickıch vozidel. O pět let později mají čistě elektrická vozidla představovat nejméně polovinu procent prodejů BMW Group, přičemž vıslednı podíl se bude na jednotlivıch trzích vırazně lišit v závislosti na pokroku v regionálním rozšiřování nabíjecí infrastruktury.

Akce kulovı blesk

Součástí přerodu BMW budou i velké „šachy“ v případě vırobních závodů. Současná vıroba spalovacích motorů v Mnichově bude postupně do roku 2024 přesunuta do závodů v rakouském Steyru a britském Hams Hall, nahradí ji nová vırobní linka určená pro elektrické systémy pohonu. V Dingolfingu dojde k rozšíření tzv. vırobního kompetenčního centra pro elektromobilitu a k masivní rekvalifikaci zaměstnanců.

S novımi modely „Neue Klasse“ hodlá BMW Group posunout vıznam udržitelnosti na novou úroveň. Kromě přechodu na obnovitelnou energii k napájení vlastních vırobních procesů i procesů v dodavatelském řetězci se BMW Group zaměří také na vırazné snížení spotřeby zdrojů obecně. Na novou úroveň se má dostat i přístup k recyklaci.