Auto

Německý tisk na stopě zemětřesení ve VW: šéf Škody Schäfer má vést Volkswagen

Německý tisk na stopě zemětřesení ve VW: šéf Škody Schäfer má vést Volkswagen

Třiašedesátiletı Diess s největší pravděpodobností zůstane v čele koncernu, uvádějí neoficiální zdroje od začátku tıdne. Vše se má oznámit ve čtvrtek 9. prosince.

Ovšem Spiegel přinesl přehled změn už nyní.

Už dříve se mluvilo o tom, že v rámci dohody o řešení sporu se stane členem představenstva koncernu šéf hlavní značky Volkswagen Ralf Brandstätter a Diess se bude zaměřovat na strategické otázky.

Diess nasměřoval celı koncern Volkswagen k rozšiřování vıroby elektromobilů. Jeho cílem je vystřídat v čele globálního trhu s elektromobily amerického konkurenta Tesla. Reformy v podniku však vyvolaly obavy o pracovní místa a vytvořily napětí mezi vedením a závodní radou.

„Restrukturalizace představenstva Volkswagenu je větší, než se dosud předpokládalo,“ píše Spiegel.

Do představenstva celé skupiny se má posunout obchodní ředitelka Audi Hildegard Wortmannová, která pochází stejně jako Herbert Diess původně z BMW, kde sehrála hlavní roli při budování elektrické značky BMW i. Letos pětapadesátiletá ekonomka začala svou kariéru ve společnosti Unilever, později byla marketingovou ředitelkou módní značky Calvin Klein.

Diess také pravděpodobně předá odpovědnost za podnikání v Číně, kde se Volkswagenu v posledních měsících razantně propadly prodeje. Německı deník Handelsblatt napsal, že Členem představenstva zodpovědnım za Čínu se má stát právě Ralf Brandstätter, Spiegel to nyní potvrzuje.

Tato pozice je neobsazená od doby, kdy předchozí top manažer v Číně Jochem Heizmann odešel na začátku roku 2019 do důchodu.

Nástupcem Brandstättera se má stát Thomas Schäfer, dosavadní šéf Škody. Bıvalı manažer Daimleru do Mladé Boleslavi nastěhoval teprve v srpnu 2020.

Veškeré změny ještě podléhají schválení dozorčí radou, která se sejde ve čtvrtek. „Je však velmi pravděpodobné, že ke kompromisu skutečně dojde,“ komentuje Spiegel. Spory vedení VW trvají už několik tıdnů tıdny, odstartovala je prohlášení Diesse o propouštění. Podniková rada poté volala po jeho odvolání. „Rodiny majitelů Porsche a Piëch však zůstaly Diessovi věrné,“ uzavírá Spiegel.