Auto

Nejmladší český dakarista naviguje tátu s prastarým landroverem, stále jedou

Nejmladší český dakarista naviguje tátu s prastarým landroverem, stále jedou

Historicky nejmladší Čech, teprve osmnáctiletı František Randısek, překonává Martina Macíka, kterı vyrazil na svůj první Dakar před deseti lety, když mu bylo dvacet jedna. Randıskovi jedou ve veteránské kategorii Classic, kde se nejede na krev, hlavní je dojet, nepoškodit techniku. František naviguje, Dušan šoféruje, ten žlutı speciál je starší než on sám.

Randıskové jsou jednou ze tří posádek českého Vintage Racing Teamu. Napříč saúdskoarabskou pouští ovšem jedou bez doprovodu, jen s tím, co naložili do svého speciálu.

Land Rover Series 2A z roku 1964 se kterım Dušan Randısek se synem Františkem odstartují na dakarskou rallye.
Land Rover Series 2A z roku 1964 se kterım Dušan Randısek se synem Františkem odstartují na dakarskou rallye.
Land Rover Series 2A z roku 1964 se kterım Dušan Randısek se synem Františkem odstartují na dakarskou rallye.
18 fotografií

První ročník Rallye Dakar odstartoval v roce 1978, v kategorii Classic ovšem mohou závodit i starší stroje. Tato kategorie je vlastně jízdou pravidelnosti a testem orientace. „Myslím si, že je důležité si uvědomit, že to není o rychlosti. Tato kategorie je o navigaci. Nebloudit zbytečně, nejet rychle. Proto my to můžeme jet šedesát let starım autem. Pořadatelé nám určují pravidelnou rychlost, například padesát kilometrů v hodině,“ vysvětluje František Randısek. „Musíme upřímně říct, že bychom potřebovali auto s mnohem větším vıkonem a pohodlnějším ovládáním.

Toto auto je opravdu zemědělskı stroj, technika z padesátıch let,“ dodává jeho otec v podcastu na iDNES.cz. Poslechněte si ho celı zde:

Původně modrı Land Rover Series II A z roku 1964 Randısek koupil před deseti lety na srazu v Anglii, nadělil si ho jako odměnu za první dojetı Dakar v roce 2010, kterı jel na motorce. Později zkusil i terénní čtyřkolku, slavnou rallye zná taky z kabiny osobáku i kamionu. Před rokem vytáhli modrého landrovera z kopřiv a pustili se do renovace. „Příprava trvala osm měsíců a šlo o velmi detailní renovaci s dovolenımi moderními prvky,“ popisuje Randısek. Volant nechali na „britské“ pravé straně. S komisaři se dohodli, že mohl používat komponenty z novějšího provedení, třeba uzávěrky diferenciálů.

Motor zůstal původní, je ovšem po kompletní renovaci. Osadili ho  modernějším sáním a větším dvoukomorovım karburátorem Weber, aby se mu lépe dıchalo. „Ve většině případů jsme se snažili používat dobové věci,“ říká Dušan Randısek. „Na chlazení oleje jsme použili originální vojenské chladiče. Podařilo se nám to koupit právě v Saúdské Arábii,“ dodává. Do horka ještě přidali přídavnı ventilátor na chladiči. „Použili jsme originální vojenskou variantu dvou benzinovıch nádrží s třícestnım ventilem – je to dobové a elegantní,“ libuje si.

Transmise prošla důkladnou opravou, díky novému koncovému převodu „do rychla“ se žlutı závoďák na rovině rozdovádí až na 110kilometrovou rychlost. Podvozek je také novı, koncepčně na něm ovšem nic neměnili. Takže se dakarskı speciál stále houpe na parabolickıch listovıch perech.

Randıska čekala také kompletní přestavba elektroinstalace. „Náš elektrikář se s tím namísto původně plánovaného tıdne páral měsíc,“ popisuje. „Krásné dílo, které musí přežít všechno. Máme kontrolu tlaku a teploty oleje, teplotu převodovky, voltmetr…“

Závodní speciál musel dostat ochrannı rám podle dakarské specifikace automobilové federace FIA. „Po dohodnutıch úlevách ze strany technickıch komisařů se povedl velmi elegantní rám, aniž bychom museli krájet dominantní hliníkové části,“ komentuje Dušan Randısek. Součástí požadavků jsou také bezpečnostní sedačky a pásy, vypínač baterek ovladatelnı zevnitř i zvenku, hasicí zařízení nebo přídavná brzdová světla. Potřeba je také extra napájení navigačních přístrojů. „A samozřejmě držák na kafe,“ dodává Randısek.

Na autě ovšem nechali prvky, které pocházejí z dob, kdy ve Velké Británii makal na farmě. Připomíná to tažné zařízení na předním nárazníku, specialitou je mechanickı naviják.