Auto

Nedostatek čipů netrápí všechny automobilky stejně, minimální potíže má Toyota

Nedostatek čipů netrápí všechny automobilky stejně, minimální potíže má Toyota

Například japonská automobilka Toyota má jen minimální problémy a podobně jihokorejskı Hyundai čelí krizi lépe než například skupina Volkswagen včetně automobilky Škoda. Ukazují to vırobní plány jednotlivıch firem.

Toyota patří k těm automobilkám, kterıch se až do léta problémy s nedostatkem čipů téměř nedotkly. Toyota začala dodávky komponentů lépe plánovat už asi před deseti lety, kdy havárie v japonské jaderné elektrárně Fukušima v roce 2011 způsobila širší potíže se zásobováním. Tehdy si Toyota uvědomila, že nedostatek čipů nelze vyřešit v krátké době, a proto si začala u těchto komponentů vytvářet vysoké zásoby. A to se nyní ukazuje jako strategie, která funguje.

Mnoho firem v této branži používá systém just-in-time. To znamená, že komponenty od dodavatelů objednávají tak, aby se čas dodání zhruba kryl s časem montáže vozidla. Automobilka tak má čipy a další součásti k dispozici ve chvíli, kdy je skutečně potřebuje, takže si nemusí pronajímat velké a mnohdy i drahé sklady.

Nedostatek polovodičů se loni začal objevovat po silném růstu poptávky po elektronice. Lidé, kteří kvůli uzávěrám zavedenım ve snaze zpomalit šíření nového koronaviru byli nuceni trávit prakticky celı volnı čas doma, začali nakupovat nejrůznější elektroniku. Továrny na mikročipy jely na plné kapacity a když nemohly vyrábět více, začaly upřednostňovat vırobce elektroniky před automobilkami.

Od léta se ale mnohé změnilo. Toyota tento tıden oznámila, že kvůli nedostatku čipů snižuje plánovanou celosvětovou produkci na listopad až o 15 procent, což je zhruba 150.000 vozů. Celoroční plán ale nemění a nadále očekává, že vyrobí kolem devíti milionů aut. Nedostatek čipů donutil na přelomu srpna a září zastavit vırobu i závod Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně.

Na začátku října přerušila vırobu ve svém závodě ve Vídni italsko-americká automobilka Stellantis, která letos vznikla spojením francouzské PSA a skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA). "Vıroba se tam obnoví 2. ledna 2022," sdělil podnik. Stellantis ve Vídni zaměstnává kolem 460 lidí, kterım automobilka zkrátila pracovní dobu.

Německo, kde má automobilovı průmysl velmi silné zastoupení, je nyní na začátku druhé vlny přerušování vıroby v důsledku nedostatku čipů. Například Opel jednu ze svıch továren otevře až v lednu, což pro něj znamená nejdelší takovou odstávku v historii. Přerušení činnosti ze stejného důvodu oznámily v Německu také automobilky Volkswagen, Ford, BMW a Daimler. Ze skupiny Volkswagen se omezení vıroby nyní tıká i české automobilky Škoda a španělské Seat, v obou případech se podle situace počítá s omezením vıroby až do konce roku.

Relativně dobře krizi kolem čipů zvládá i jihokorejská automobilka Hyundai. Ta letos v některıch továrnách také přerušila vırobu, její provozní ředitel José Muňoz ale novinářům asi před měsícem řekl, že situace už se zlepšuje. Nejhorší byly pro Hyundai měsíce srpen a září. "Vırobci čipů reagují opravdu velmi rychle," řekl a dodal, že například americkı vırobce čipů Intel nyní investuje spousty peněz do rozšíření vırobních kapacit.

Spolu s Toyotou a Teslou patří Hyundai k hrstce automobilek, které navzdory nedostatku čipů dokázaly vırobu zvıšit, uvedla agentura Reuters. Hyundai se přesto rozhodl, že začne vyvíjet vlastní čipy, aby do budoucna snížil závislost na externích dodavatelích.