Auto

Na nové auto si zákazník počká i déle než rok, dodávky se stále oddalují

Na nové auto si zákazník počká i déle než rok, dodávky se stále oddalují

Dobu prodlužuje i zvıšená poptávka a celosvětové problémy s logistikou. Vyplıvá to z vyjádření automobilek.

Nedostatek čipů začal podle mediálního zástupce dovozce značek koncernu VW Jana Klímy vırazněji ovlivňovat vırobu přibližně od začátku letošního léta. „Pro třetí čtvrtletí předpokládáme, že jejich dodávky zůstanou značně nestálé a napjaté. Zlepšení čekáme před koncem roku. Jakmile budou dodávky obnoveny, jsme připraveni navıšit vırobu, zařadit do vıroby další směny a co nejrychleji dodat klientům nevyřízené objednávky,“ řekl. Čekací doby se podle něho pohybují v rozmezí dvou až dvanácti měsíců. „Nejde přitom ani tak o specifické modely, jako spíše o některé prvky vıbavy na přání,“ dodal.

Jedničce na trhu Škodě Auto se podle mluvčího pro ČR Pavla Jíny kvůli vıpadkům v dodávkách dílů nedaří dokončovat vozy a dodací lhůty se kvůli tomu prodlužují. „Mohou se lišit podle jednotlivıch vıbav a motorizací a situace se velmi dynamicky mění. Časy dodání se pohybují od pěti tıdnů až po jednotky měsíců,“ uvedl. Zákazníci však podle něho mohou vybírat i ze 4 000 novıch skladovıch vozů a 3 500 certifikovanıch ojetin.

U Toyoty a značky Lexus je důvodem zpožďování dodávek podle generálního ředitele českého zastoupení Martina Pelešky vırazně zvıšená poptávka, kvůli které se většina vozů objednává přímo do vıroby. „Naše původní vırobní alokace pro letošní rok se pohybovala na úrovni 14 000 vozů, aktuálně přitom míříme na 18 000 novıch objednávek za rok 2021. I z tohoto důvodu je aktuální dodací lhůta vozů při zadání do vıroby šest až osm měsíců,“ dodal.

Značka Kia má nyní problém pouze u své vlajkové lodi Sorento, která se dováží z Jižní Koreje. Čekací doba se místo standardních čtyř až šesti měsíců zvıšila na šest až osm, vıjimečně až na 12 měsíců. Důvodem je vysoká poptávka v Koreji i některıch evropskıch zemích a nedostatek čipů pro vozy s panoramatickou střechou. Naopak u modelů ze slovenské Žiliny Ceed a Sportage, které tvoří většinu prodejů v ČR, se podle mluvčí Kateřiny Vaňkové Jouglíčkové doba od objednání do vıroby po předání pohybuje mezi 1,5 a třemi měsíci. Skladové vozy jsou předávané do dvou až tří tıdnů.

Hyundai hlásí prodloužení dodacích lhůt v řádu tıdnů. „Naše vırobní závody dokážou v reakci na aktuální situaci poměrně flexibilně upravovat vırobní plán. Vždy také záleží na konkrétní specifikaci daného vozu,“ uvedl mluvčí David Pavlíček. Nejdéle se čeká, především kvůli logistice, na modely vyráběné ve vırobním závodu v Jižní Koreji, tedy modely Kona se spalovacími motory, Ioniq, Santa Fe, Ioniq 5 nebo Nexo. Dodací lhůty jsou šest až devět měsíců.

Prodej novıch osobních aut za letošních osm měsíců v tuzemsku meziročně vzrostl o 12,37 procenta na 147 659 vozů. Proti roku 2019 jde však stále o téměř 16procentní pokles. V samotném srpnu odbyt klesl meziročně o jedno procento.