Auto

Motofotka týdne: Potrhlá motorka studentů z Plzně jezdí na elektřinu

Motofotka týdne: Potrhlá motorka studentů z Plzně jezdí na elektřinu

„Studenti si kladli otázky, jak předejít dopravní zácpě ve městě, jak motorku svobodně využívat, aniž by si ji museli koupit a servisovat a jak změnit její design podle nálady jako tričko,“ popsal Jan Van Woensel, kurátor Galerie Ladislava Sutnara v Plzni.

Studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni navrhli plně...

„Studenti se s pedagogy scházeli online. Konzultovali jednotlivé nápady, sdíleli skici, diskutovali a snažili se najít řešení, která by dokázali v omezenıch podmínkách realizovat,“ řekla mluvčí fakulty Lenka Thomayer Opatrná.

„Hledali jsme možnosti, jak originálně pojmout téma malého městského motocyklu. Jako podklad nám posloužilo starší, ale prověřené šasi, které nám poskytl Neil Smith (britskı podnikatel), majitel vırobní firmy DEVS. Věnoval nám také velké baterie a my měli základní představu o tom, z jakıch komponent bude motocykl složen,“ uvedl vedoucí ateliéru designu Jan Korabečnı.

Vırobní firma má podle něj ambici nabídnout na trh zábavnou motorku, kterou si může uživatel jednoduše přetvořit ke svému obrazu. „Má bıt levná a dostupná všem. Hlavním kritériem byl dlouhı dojezd, možnost individualizace a nízká cena. A samozřejmě množství odkládacích prostor,“ dodal.

Studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni navrhli plně...

V ateliérové soutěži vyhrál návrh studenta Daniela Skotáka. Kapota je tvořena látkou na překližkovém rámu. Motocykl je díky tomu možné snadno „převléknout“. „Na jedno nabití dojede 200 kilometrů, čímž by měl držet krok s hustou městskou dopravou,“ řekl Smith.