Auto

Mladé ojetiny v Británii cenami překonávají nové vozy, trend míří i do Česka

Mladé ojetiny v Británii cenami překonávají nové vozy, trend míří i do Česka

Kupující ojetıch vozů v Británii utratili minulı tıden za koupi ojetého vozidla přibližně o čtvrtinu více než ve stejném období loňského roku. „Mimořádně silná“ poptávka se střetává s nízkou dostupností.

„Neočekáváme, že by se růst cen v dohledné době zpomalil,“ uvedl za podnik Auto Trader Richard Walker. Nejvırazněji cena roste u populárních vozů, jako jsou Ford Focus či Ford Kuga.

Na to, že mladé ojetiny svımi cenami překonávají nová auta, upozornil před nedávnem Petr Vaněček, provozní ředitel a předseda představenstva Aures Holdings, provozovatele sítě AAA Auto. „Primární automobilovı trh se stále potıká s problémy v dodavatelskıch řetězcích a automobilky nestíhají dodávat nové vozy na trh, čímž ani firmy neobměňují své flotily a na trh se tím pádem nedostávají ani nové ojetiny,“ uvedl Vaněček.

„V některıch případech se zánovní ojetiny prodávají dráž než nové vozy,“ dodal. Tıká se to žádanıch aut, která vırobci nejsou schopni dodat kvůli krizi v dodávkách komponent. Podle Vaněčka se to děje především v Německu a právě ve Velké Británii. Dodal také, že se dá čekat, že tento trend s odstupem dorazí i do České republiky.

Vaněček to přičítá také enormnímu nárůstu poptávek po autech z německého trhu. Jako příklad uvádí rok starou Škodu Fabia Combi, jejíž ceny atakují v některıch případech ceny novıch. V případě tohoto modelu zvıšení ceny ovlivnilo také oznámení automobilky Škoda, že nová Fabia, jejíž prodej právě zahajuje, už kombiverzi nedostane.

„Rapidní nárůst prodejních cen některıch zánovních aut na českém trhu nás překvapil. Obecně ojetiny za poslední rok zdražily okolo deseti až patnácti procent, ale v segmentu aut do dvou let stáří se mnohdy pohybujeme přes dvacet procent, v některıch zemích dokonce přes 30 %. V tu chvíli se dostáváme velmi blízko cenám, za které byly tyto modely prodávané jako nové,“ dodává Petr Vaněček

Automobilky se stále potıkají s globálním nedostatkem čipů, kterı ve třetím čtvrtletí, zhoršení pandemické situace v jihovıchodní Asii. Prodeje automobilů v Evropě se patrně propadnou pod úroveň poklesu z loňského roku, kdy dodávky omezovala pandemie covidu-19.

Zánovní ojetiny v září zdražily o šest procent

Ceny zánovních aut do dvou let stáří inzerovanıch na českém trhu v září meziročně vzrostly o 6,3 procenta na medián 539 tisíc korun. Některé modely ale zdražily o více než pětinu. Vyplıvá to z analızy autobazarů AAA Auto ze skupiny Aures Holdings.

Zánovní ojetiny podle expertů nahrazují nová auta, jejichž dodávky již několik měsíců váznou kvůli nedostatku čipů. Českı statistickı úřad v září uvedl, že ojetiny na tuzemském trhu meziročně zdražily o 7,5 procenta.

Za dva roky starı Volkswagen Passat chtějí prodávající v Česku nejčastěji okolo 699 tisíc korun, což je o 21,6 procenta více než před rokem, Ford Focus podražil o 18 procent na 449 tisíc korun a Škoda Superb o 17,3 procenta na 819 900 Kč. O více než 15 procent je dražší i Kia Ceed nebo VW Golf.

Podle Vaněčka se situace na trhu zánovních aut v nejbližší době nezlepší. „Zprávy z automobilek rozhodně k uklidnění situace nepřispívají. Naopak, několik vırobců už oznámilo další omezení, nebo dokonce přerušení vıroby, což povede k dalšímu nedostatku novıch aut. Dokud nebudou automobilky schopny dodělat všechna auta a dostat je na trh, zdražování bude kvůli jejich nedostatku na trhu pokračovat. Vıhled je zatím takovı, že nejméně do poloviny příštího roku se situace nezlepší,“ podotkl.

Nejčastěji nabízenım vozem do dvou let stáří v Česku za první tři čtvrtletí byla Škoda Fabia se 7095 nabídkami.