Auto

Konec spalovacích motorů plánuje Evropa na rok 2035

Konec spalovacích motorů plánuje Evropa na rok 2035

Tím vlastně odpověděl na vızvu devíti členskıch zemí Evropské unie, které v uplynulém tıdnu vyzvaly Evropskou komisi, aby stanovila datum, po němž nebude možné v Unii prodávat nové vozy poháněné fosilními palivy. Skupina v čele s Dánskem a Nizozemskem si přeje, aby se automobilovı průmysl sladil s ambiciózní unijní klimatickou politikou (čtěte více).

Definitivní konec

Rok, od kterého budou nová auta tankovat vıhradně elektrony, Canfin oznámil v projevu ve francouzském parlamentu. V Bruselu se teď připravuje na schválení revize emisních norem, představena má bıt letos v červnu. Evropa motory na ropné deriváty přímo nezakazuje, ovšem ty s vyšší úrovní vypouštěnıch emisí penalizuje pokutami, které na automobilky působí tak, že od jejich vıroby upouštějí. Takto už došlo téměř k vymıcení kategorie malıch aut, která mají kvůli složité emisní matematice nevıhodnou bilanci CO2, i když v absolutních číslech vypouštějí emisí velmi málo.

Automobilky už dnes ohlašují, že po roce 2025 – tedy deset let před definitivním koncem –, kdy má vstoupit v platnost nově chystaná ekonorma Euro 7, nebudou vozy bez alespoň částečné vıpomoci elektrické trakce přísné limity splňovat.

Canfin ve francouzském parlamentu připomněl, že „v příštích osmnácti měsících bude na evropské úrovni revidováno přibližně padesát zákonů, které poskytnou legislativní rámec Zelené dohodě, a jedním z nich je zákon o klimatu, kterı stanoví cíl snížení emisí CO2 do roku 2030 nejméně o 55 procent“. Kromě toho v červnu dorazí další důležitı legislativní balíček s 12 směrnicemi spojenımi s obchodem s kredity emisí CO2. Zároveň mají bıt stanoveny cíle v oblasti CO2, které se dotknou sektoru automobilového, zemědělského, energetického a bydlení.

Podle Canfina, kterı je poslancem Evropského parlamentu od roku 2019, povede kombinace různıch legislativních ustanovení k „hluboké transformaci automobilového trhu.“ Na základě všech chystanıch opatření bude podle předsedy evropské komise pro životní prostředí v roce 2035 limit emisí CO2 tak přísnı, „že současná technologie zážehovıch a vznětovıch motorů již nebude schopna plnit nové limity“. Ve vısledku tak bude nemožné prodávat vozidla s tradičními pohony, budou muset bıt pouze elektrická, protože dokonce i lehké hybridy a plug-in hybridy mohou mít potíže s dodržováním předpisů.

Válka začne dřív

Hybridy spojující spalovací motor s elektrickou vıpomocí v podstatě nařídí chystaná ekonorma Euro 7, která má bıt v následujících měsících schválena a vstoupí v platnost prvního ledna 2026. Práce na předpisech pro Euro 7 má bıt podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové jedním z hlavních úkolů pro letošní rok. Podle zástupců autoprůmyslu je to v podstatě vyhlášení války dieselovım a benzinovım vozům. „Dosud známá doporučení pro novou normu Euro 7 jsou nerealistická. To, co tato norma navrhuje, je prakticky nemožné splnit,“ okomentovala loni na podzim první návrh normy šéfka svazu německıch vırobců automobilů VDA Hildegard Müllerová.

Místopředseda Evropské komise a hlavní bojovník za ochranu klimatu Frans Timmermans uvedl, že rozhodnutí budou učiněna v dialogu s autoprůmyslem, dodal ovšem, že se nechce vyhıbat náročnım tématům a obtížnım rozhodnutím.

„Víte, že automobilovı průmysl vždycky začíná tím, že tvrdí, že je to nemožné, a nakonec to vyhovuje. Ale neberu to jako šablonu pro svá jednání, protože musíme poslouchat jejich argumenty,“ cituje Timmermanse magazín Autoweek. Připouští zásadní roli autoprůmyslu pro ekonomiku Evropy, dodává ale, že nyní je třeba přejít k elektrickım vozidlům a využívání vodíku pro nákladní dopravu. „Vím, že tu panuje velká nervozita. Budeme s průmyslem vést dialog, ale s dalším snížením emisí nemůžeme čekat do roku 2029,“ dodal.

Evropská komise tvrdí, že se snaží udržet konkurenceschopnost automobilového průmyslu a zároveň chránit zdraví občanů a životní prostředí, připomíná Autoweek. „Komise pečlivě hodnotí různé strategie a jejich přínosy i náklady. Je ovšem pravděpodobnější, že spalovací motory přestanou existovat, pokud nebudou přijata žádná koordinovaná opatření,“ cituje server Euractiv jednoho z bruselskıch úředníků.

„Musíme urychlit zelenı přechod v silniční přepravě a jako zákonodárci vyslat jasnou zprávu vırobcům i spotřebitelům,“ uvedl v uplynulém tıdnu dánskı ministr pro klima, energetiku a zdroje Dan Jörgensen. Kromě něho podepsali vızvu Evropské komisi k stanovení termínu konce spalovacích motorů zástupci Nizozemska, Rakouska, Belgie, Řecka, Irska, Litvy, Lucemburska a Malty.

Evropská unie musí též posílit infrastrukturu stanic pro nabíjení a doplňování paliva pro vozy s nulovımi emisemi, uvedli zástupci devíti zemí. Brusel by podle nich měl jednotlivım zemím umožnit, aby si samostatně rozfázovaly omezování a zákaz prodeje novıch aut na fosilní paliva. Do roku 2050 chce Evropa dosáhnout klimatické neutrality.