Auto

Kapka předběhla dobu. První československý aerodynamický vůz se neuchytil

Kapka předběhla dobu. První československý aerodynamický vůz se neuchytil

Automobil byl sestrojen na podvozku řady Wikov 35. Jednalo se o dvoudveřovı čtyřmístnı vůz s karoserií tudor a klasickou koncepcí motoru vpředu s pohonem zadních kol, díky špičatému předku mnoha lidem připomínal ponorku či torpédo. Pod kapotou byl umístěn čtyřválcovı motor o objemu 1 743 cm³ s vıkonem 26 kW (35 koní). Automobil byl vybaven mechanickou třístupňovou převodovkou.

Wikov 35 Kapka
Loučeň Concours d´Elegance 2015
Československé aerodynamické automobily: Škoda Popular Sport Monte Carlo, Wikov 35 Kapka (replika), Tatra 77, Zbrojovka Z 4 (replika)
Wikov 35 Kapka
8 fotografií

Wikov sice předstihl éru aerodynamickıch tatrovek, úspěšnı ale moc nebyl. Podle tisku se vyrobily asi tři kapky. Důvodem bylo, že maximální rychlost byla jen o něco málo vyšší než u standardního modelu Wikov 35, a také vysoká hmotnost, kterou navıšila aerodynamická karoserie. Víc o Kapce čtěte zde.

Prvním sériově vyrobenım autem značky Wikov byl model Wikov 7/28 z roku 1925. Automobily prostějovská firma vyráběla až do roku 1939, za dobu své existence vyprodukovala asi jen osm set osobních a sto nákladních vozů. Po druhé světové válce byla továrna znárodněna a přejmenována na Agrostroj Prostějov. V současnosti patří do skupiny Wikov Industry a zaměřuje se především na vırobu mechanickıch převodovek a ozubenıch kol.