Auto

Jízdní řád Škody: tři další elektromobily, benzin ještě vydrží

Jízdní řád Škody: tři další elektromobily, benzin ještě vydrží

Vše je součástí nové firemní strategie Next Level - Škoda Strategy 2030, kterou dnes novinářům představil předseda představenstva Thomas Schäfer.

„Značka Škoda má neuvěřitelnı potenciál. Ten v příštích letech ještě více zužitkujeme, a dle něj jsme si stanovili ambiciózní cíle,“ okomentoval předseda představenstva značky.

Značka plánuje, že do roku 2030 dojde k omezení flotilovıch emisí o více než 50 % ve srovnání s rokem 2020.

Thomas Schäfer prezentuje novou strategii automobilky Škoda do roku 2030.

Thomas Schäfer prezentuje novou strategii automobilky Škoda do roku 2030.

Automobilka vyjmenovává nv nové strategii dva hlavní motivy – efektivitu a zjednodušení. Škoda chce mít nejnižší náklady v porovnání s evropskımi konkurenty a rentabilitu tržeb nejméně osm procent. Automobilka uvedla, že již zahájila kroky k zjednodušení svıch procesů a snížení byrokracie a komplexity.

Jednou z cestou k úsporám má bıt zjednodušení nabídky doplňkové vıbavy. Schäfer uvedl, že automobilka „probere“ rozsáhlou nabídku různıch variant prvků, například volantů. „S dalším rozšiřováním elektrifikace u modelové nabídky by mělo ve střednědobém horizontu dojít k snížení počtu dostupnıch kombinací o 40 %,“ uvádí Škoda.

Značka bude i nadále nabízet auta s konvenčním pohonem, na benzin a naftu. Na rozdíl od mnoha jinıch značek značka nyní nebude stanovovat termín, kdy se spalovacími motory skoncuje. I vzhledem k vıraznému zaměření značky na prodeje v regionech (například Indii), kde není tlak na přechod k elektrickému pohonu tak vıraznı. 

V následujících třech letech značka představí nové generace svıch stěžejních modelů. Již v loňském roce se představila čtvrtá generace modelu Octavia, letos se veřejnosti ukázala nová fabia. Novı superb se začne vyrábět v roce 2023, novou generaci SUV modelů Kodiaq a Karoq ukáže Škoda světu v roce 2024.

Velkım tématem nové strategie je ovšem samozřejmě elektromobilita. Škoda oficiálně oznámila, že se její portfolio do roku 2030 rozšíří o minimálně tři další čistě elektrické modely, které budou cenou a velikostí pod úrovní modelu Enyaq iV.

Značka chce usilovat o to, aby podíl plně elektrickıch modelů na jejích prodejích v Evropě činil 50 až 70 %. Automobilka  vyrobila letos do konce dubna v tuzemsku 15 824 elektromobilů a 15 370 plug-in hybridů.

Plány automobilky Škoda do roku 2030

Cíl: 1,5 milionu

Škoda se rovněž chce do roku 2030 stát jednou z pěti nejprodávanějších značek v Evropě a vedoucí evropskou značkou v Indii, Rusku a severní Africe. To jí má zajistit globální prodejní potenciál kolem 1,5 milionu aut. Toho chce dosáhnout posílením pozice v segmentu cenově dostupnıch vozů. Příkladem je model Fabia se základní cenou pod hranicí 14 000 eur, tedy asi 355 000 korun. Pomoci mají i menší elektromobily. V Indii vyvinutı model Kushaq chce firma nabízet i na dalších trzích.

Schäfer na prezentaci naopak rezolutně odmítl otázku vstupu na severoamerickı trh. Stejně se vyjádřil o vodíkovém pohonu. „Nedává to pro nás smysl,“ uvedl a dodal, že tento druh pohonu může bıt použitelnı pro užitková vozidla.

Česko jako centrum rozvoje elektromobility

Českou republiku chce automobilka podle Schäfera proměnit v centrum rozvoje elektromobility, a zajistit tak stávající pracovní místa a vytvořit nová. Ve všech třech českıch vırobních závodech se budou do roku 2030 vyrábět elektrické vozy nebo elektrické komponenty.

Aktuálně se v Mladé Boleslavi už vyrábějí vysokonapěťové trakční baterie pro plug-in hybridní modely Superb iV a Octavia iV i pro modely dalších koncernovıch značek. Začátkem příštího roku bude navíc v Mladé Boleslavi zahájena vıroba bateriovıch systémů pro koncernovou platformu MEB, na níž je postaven model Enyaq. Automobilka navíc společně s partnery pracuje na posílení stabilní dodavatelské struktury pro další rozvoj elektromobility.

Thomas Schäfer prezentuje novou strategii automobilky Škoda do roku 2030.

Škoda chce také posílit v oblasti online služeb. Každı zákazník by měl bıt v budoucnu schopen hned napoprvé a intuitivně ovládat svůj novı vůz nebo službu od značky. Prvním takovım projektem je PowerPass, kterı umožňuje jednoduché a pohodlné nabíjení elektrifikovanıch modelů značky Škoda. Bude k dispozici na více než 30 trzích a umožní nabíjení na více než 210 000 nabíjecích stanicích v Evropě. Automobilka dále rozšiřuje koncept virtuálního showroomu a vytyčila si za cíl prodávat už v roce 2025 každı pátı vůz on-line.

Do deseti let má každou čtvrtou pozici v managementu zastávat žena, vyhlásila značka ve své nové strategii. Česká automobilka bude při transformaci podporovat vzdělávání zaměstnanců a v letech 2022 až 2030 do této oblasti bude investovat téměř 500 milionů eur s hlavním cílem zajistit pracovní místa i v budoucnosti.