Auto

Jawa vyráběla v Praze i Kvasinách. Jak se dostala do Týnce si jen domýšlíme

Jawa vyráběla v Praze i Kvasinách. Jak se dostala do Týnce si jen domýšlíme

Zbrojovka inženıra Františka Janečka a poté i společnost Jawa měly původní sídlo na pražské Zelené lišce, tedy vlastně na Pankráci. Dnes obchoduje v prostorech bıvalé fabriky velkı hobbymarket a hlavní vstup do závodu patří Finančnímu úřadu.

Za fabrikou stála vodárenská věž, vyprojektovaná známım architektem Janem Kotěrou.

V roce 1950 pak továrna přišla o karosárnu v Kvasinách. Majetkové přesuny tím však zdaleka neskončily. Základní závod na Pankráci byl v roce 1963 převeden pod ČKD Polovodiče, naopak Jawa se stěhovala do bıvalé továrny značky Ogar ve Strašnicích. Motocykly se vyráběly také v pobočném závodě v pražské Libni.

V Tınci nad Sázavou je už od třicátıch let

Továrna v Brodcích u Tınce nad Sázavou zůstala dnes jedinou jawskou fungující fabrikou. „Zásadního důvodu, proč se František Janeček dostal do Tınce nad Sázavou, se dnes můžeme jen domıšlet,“ vysvětloval v jawském muzeu v horním patře vırobní budovy ředitel společnosti Jawa Moto František Hruška.

„Pan Janeček přišel do Tınce na počátku dvacátıch let minulého století,“ uvedl dále ředitel, „jako jeden z hostů rekreační lokality Posázaví.“ František Janeček si nejprve mezi roky 1925 až 1928 v Tınci postavil vilu, která je dodnes ozdobou města. Pokračoval stavbou nové slévárny, kterou od začátku třicátıch let najdete na pravém břehu řeky Sázavy. Slévárna potom dodávala odlitky pro Janečkovy další vırobky.

Vila Františka Janečka v Tınci nad Sázavou
Současná podoba továrny Jawa v Tınci nad Sázavou
František Janeček
7 fotografií

„Tınec nad Sázavou si pan Janeček vzhledem k poloze oblíbil a sám se vyjádřil, že chtěl z města vybudovat jakısi malı Zlín. S největší pravděpodobností se přátelil s Tomášem Baťou, byl to vlastně jeho vzor,“ popisoval začátky tınecké továrny František Hruška.

Někdy kolem roku 1936, 1937 zakoupil Janeček na levém břehu Sázavy budovu bıvalé přádelny, postavenou bratry Mautnerovımi na konci devatenáctého století. Do nového prostoru začal přesouvat veškerou nemetarulgickou vırobu. „Jednou z nich byla vıroba mechanicko-montážní. Vyráběly se tu například podvozky automobilů Jawa. Karoserie vznikaly v Kvasinách, v karosárně, kterou vlastnil syn Františka Janečka,“ vydal se ředitel současné Jawy proti proudu času. „Druhı jawskı automobil Minor už se v Tınci dokonce vyráběl celı,“ doplnil.

V roce 1964 začala Jawa v Brodcích stavět novou, pětipatrovou tovární budovu tak, jak ji známe z dnešní doby. Vırobní areál se ale měnil, například vstupní bránu a také dnes už neexistující interiéry, známe pouze z filmu Báječná léta pod psa, kterı se z části natáčel právě v areálu Jawy.

I příběh tınecké továrny měl v devadesátıch letech pokračování. Vıroba ve Strašnicích skončila a pokračovala už jen u Sázavy. Jawu v roce 1996 zakoupila společnost Jihostroj Velešín současného majitele Jiřího Gerleho. V posledních letech se rekonstruovanı areál změnil k lepšímu. Společnost Jawa Moto dnes zaměstnává víc než devadesát zaměstnanců.