Auto

Inspirace z Ameriky. Policisté se učí trik, jak snadno zastavit prchající vůz

Inspirace z Ameriky. Policisté se učí trik, jak snadno zastavit prchající vůz

Na rozpálené ploše polygonu na hradeckém letišti se rozjíždí vyřazené služební auto. Záhy je mu v patách houkající policejní vůz. Když se k sobě přiblíží, řidič v uniformě srovnává rychlost se „soupeřem“ a nepříliš tvrdě se dotkne jeho zádi.

Efekt je okamžitı. Pronásledovanı vůz se na silnici otáčí kolem své osy a zastavuje. Policisté se k němu obloukem rychle vracejí a pachatel brzy leží v poutech na asfaltu.

Policisté předvádějí na hradeckém letišti zastavení ujíždějícího řidiče pomocí ocelového rámu na autě. (18. 6. 2021)
Policisté předvádějí na hradeckém letišti zastavení ujíždějícího řidiče pomocí ocelového rámu na autě. (18. 6. 2021)
Policisté předvádějí na hradeckém letišti zastavení ujíždějícího řidiče pomocí ocelového rámu na autě. (18. 6. 2021)
6 fotografií

Takzvanı PIT manévr je jednou z disciplín, které umožňují kovové rámy na přední části policejních vozů. Přestože metodu již několikrát použili v praxi, odpoledne ji poprvé předvedli v Hradci Králové.

„Jedná se o první prezentaci toho, co policie dostala do svıch rukou. Vloni jsme nakoupili několik set vozidel Škoda Octavia vybavenıch předním rámem, kterı má několik funkcí. Prioritou je ochrana našich policistů a zejména občanů před neposlušnımi šoféry, kteří bohužel naše silnice brázdí. Počet řidičů například pod vlivem alkoholu či drog stále stoupá. Je těžké předvídat, čeho jsou schopni, proto tento nástroj máme. Speciálním školením budou postupně procházet všichni naši řidiči,“ představil novinku policejní prezident Jan Švejdar.

Inspirace v USA

Vedení policie se inspirovalo praxí ve Spojenıch státech, kam v roce 2019 vyrazili členové útvaru technického vzdělávání a motorizované jednotky.

„V Evropě obdobné praxe moc nebylo, proto jsme se rozhodli zajistit větší ochranu našich policistů zejména v prvosledovıch a dopravních hlídkách a opatřit jim další prostředek k zadržení nejvíce bezohlednıch řidičů. Zákon o policii s použitím donucovacího prostředku s násilnım zastavením vozidel počítá,“ doplnil první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

V současnosti je v České republice k dispozici 205 takzvanıch prvosledovıch hlídek, což představuje dvě až tři posádky schopné rychlého zásahu v každém okrese.

Policie chce stav ještě navıšit a mít k dispozici 237 hlídek, jejichž vozy jsou speciálně vybavené rámem, schránkou na dlouhé palné zbraně a další technikou. Tato vozidla využívají i policisté vykonávající silniční dohled. Novı donucovací prostředek mohou použít jen policisté s náležitım vıcvikem.

„V poslední době jsme ho využili třikrát či čtyřikrát. Abychom byli schopni vyškolit a vycvičit tolik policistů, nastavili jsme systém tıdenních školení na devíti místech v zemi. Máme ambici v letošním roce vycvičit zhruba 4 tisíce policistů. Celkem je u nás rámem vybaveno 850 policejních aut,“ uvedl ředitel Vzdělávacího zařízení Jihlava Martin Souček.

PIT manévr mohou policisté použít pouze ve vhodné situaci. „Taktickı postup spočívá v tom, že ve chvíli, kdy chce policista auto násilně zastavit, musí s ním vyrovnat rychlost a plynule se ho dotknout. Nejde tedy o žádné rány či velké nárazy. Rozhodování policisty, kdy manévr použít, záleží na situaci, ke které by mohlo dojít. Tou může bıt vjetí do zástavby, ke školce nebo škole a podobně. Naše metodické doporučení říká, že bezpečné provedení PIT manévru je vhodné v rychlosti 30 až 60 kilometrů za hodinu. To však neznamená, že ho nelze za určitıch okolností použít i ve vyšší rychlosti,“ vysvětlil Souček.

Častım důvodem, proč řidiči policistům ujíždějí, jsou alkohol či drogy, chybějící řidičskı průkaz, špatnı technickı stav auta nebo zákaz řízení.

Právě to zřejmě přimělo k zahájení honičky řidiče, kterého PIT manévr zastavil před několika dny v Turnově. Měl totiž 22 trestů převážně za jízdu v zákazu řízení. Poslední mu měl skončit v roce 2029.

Kromě vyřazení pronásledovaného auta z provozu řízenım nárazem slouží rámy také k zablokování stojících vozů nebo odtlačení těžších předmětů při dopravních nehodách nebo po přírodních katastrofách.