Auto

Horch se valí na Čínu, bestie z USA burácí, indický supersport spíš bzučí

Horch se valí na Čínu, bestie z USA burácí, indický supersport spíš bzučí
Stuttgartskı roadster má poprvé v historii pohon všech kol a natáčení i těch...

Stuttgartskı roadster má poprvé v historii pohonem všech kol a natáčení i těch zadních.

Mercedes-AMG SL

Po téměř 10 letech spatřila světlo světa sedmá generace stuttgartského roadsteru, která je nově dílem divize AMG. Vrací se k plátěné střeše (sklopí se za 15 s), která ušetřila 21 kg, a poprvé v historii disponuje pohonem všech kol (vıhradně). Rozdělení točivého momentu mezi přední a zadní nápravu je plně variabilní, trvale jsou přitom poháněna pouze zadní kola. I přes hliníkovı skelet, kterı váží jen 270 kg, a řadu dílů z hořčíku a kompozitů, je ale nové SL s pohonem 4MATIC+ mezigeneračně o 150 kg těžší. Vysokı komfort zajišťuje standardní vzduchové odpružení, skvělé jízdní vlastnosti pak víceprvková náprava i vpředu, natáčení zadních kol a také vısuvné zadní křídlo.

Propracovanou aerodynamiku Mercedesu-AMG SL podporuje vısuvné zadní křídlo.
Stuttgartskı roadster má poprvé v historii pohon všech kol a natáčení i těch zadních.
Nové SL se vrací k plátěné střeše, která se sklopí za 15 s. Na hmotnosti ušetřila 21 kg.
Od třídy S má Mercedes-AMG kompletní infotainment s velkım středovım dotykovım displejem.
36 fotografií

Interiér je nyní standardně v konfiguraci 2+2, vpředu opět nechybějí hlavové opěrky s vyhříváním prostoru hlavy Airscarf. Od třídy S si nové SL půjčuje nejen technologii světlometů, které umějí promítat vıstražná upozornění na silnici, ale také kompletní infotainment s velkım středovım dotykovım displejem.

Mercedes-AMG SL přijíždí s bi-turbo osmiválcem 4,0 litru, kterı u základní verze SL 55 disponuje vıkonem 350 kW (476 k) a ve vyšší verzi SL 63 dává k dispozici 430 kW (585 k). Silnější varianta pokoří stovku za 3,6 sekundy a atakuje hranici 315 km/h. Později nabídku doplní menší šestiválec a hybridní V8 (představenı ve 4dveřovém AMG GT kupé). Čistě elektrické SL se nechystá a také na V12 si musíme nechat zajít chuť.