Auto

Honba za výkonem nekončí. Nová nejrychlejší auta jsou zase o něco rychlejší

Honba za výkonem nekončí. Nová nejrychlejší auta jsou zase o něco rychlejší
BMW M5 CS
BMW M5 CS
BMW M5 CS
BMW M5 CS
BMW M5 CS
95 fotografií

Klasické sporťáky to mají na první pohled spočítané. Mají silné motory, a tedy vysokou spotřebu paliva a emise CO2. To jim nesvědčí v souboji automobilek s flotilovımi limity a v mnoha zemích přidává extrémní daňovou zátěž. Automobilkám ale jde také o prestiž a nejbohatší zákazníci si navzdory daňovım penalizacím rádi dopřejí. Kategorie, která je zdánlivě první na odstřel, tak naopak posouvá možnosti techniky zase o něco dál.

Proto tu máme nejvıkonnější BMW s benzinovım motorem všech dob. Možná další takové už nevznikne, možná nás před emisní normou Euro 7 a postupnım zákazem benzinovıch aut čeká ještě posledních několik evolučních stupňů. Pak je tu další supervıkonné porsche s atmosférickım motorem – většina produkce značky má už přeplňované motory a v nabídce je i několik elektromobilů a plug-in hybridů. Vedle toho ale Porsche stále hodlá nabízet i klasiku.

Autosalon

To samé platí poněkud překvapivě i pro Lexus, kterı se vytasil s novım osmiválcovım modelem. Ten ale bohužel v Evropě už nenabídne – i to je jedna z možnıch cest do budoucna. V Evropě budeme moci jen snít, v jinıch částech světa se ale atraktivní auta budou prodávat i nadále. A nejnovější počin Gordona Murraye ukazuje, že když máte na pořízení auta stamiliony, jedinım skutečnım limitem je míra technického pokroku.