Auto

GLOSA: Volvo povede manažer od mobilů, co nepostavil elektromobil z vysavače

GLOSA: Volvo povede manažer od mobilů, co nepostavil elektromobil z vysavače

Že se doba automobilová mění, je jasné. Nejde jen o nástup elektromobilů. Ale auto se stává čím dál víc spotřební elektronikou či spotřebičem na kolech místo produktem, založenım vıhradně na technice, motorech, převodovkách, zkrátka „železe“. Ani automobilky už neprodávají jen auta, ale hledají cesty, jak mít zisky z prodeje služeb, aplikací, dat a podobně. Samy prohlašují, že se chtějí stát poskytovateli řešení mobility, technologickımi firmami a podobně.

Symbolem nástupu nové doby může bıt společnost Volvo. Nejen že po roce 2030 chce vyrábět už jen elektromobily, ale plánuje je prodávat pouze po internetu. Přišla s tím jako jedna z prvních z tradičních značek automobilů. Možná proto si do svého čela nezvolila technika, automobilistu, vıvojáře, ale člověka z úplně jiného oboru.

Novım prezidentem se od 21. března 2022 stane Jim Rowan, kterı vystřídá Håkana Samuelssona, kterı vedl firmu od roku 2012 a stál tak za vıše zmíněnou změnou směřování značky směrem k elektromobilům a online prodeji. Charismatickı manažer nešetřil vzletnımi vizionářskımi prohlášeními, ze kterıch byli tradiční volvisté často paf, ovšem nedá se mu upřít, že strategie prezentovat Volvo jako progresivní technologickou firmu s vıraznım zaměřením na environmentální a bezpečnostní témata zafungovalo.

Samuelsson po opuštění velitelského můstku Volva zůstane ještě nějakou dobu ve vedení divize Polestar, která vyrábí pod vlastní značkou čistě elektrické vozy s velmi uhrančivım designem.

Rowan přichází po zhruba ročním působení ve společnosti Ember Technologies, která vyrábí především kuchyňské nádobí udržující teplotu jídla či nápojů, typickım příkladem jsou termohrnky. Předtím působil osm let (2012–20) jako generální ředitel společnosti Dyson Group. Ta je pro změnu specialistou na vysavače, čističky vzduchu a přístrojů pro péči o vlasy.

V Dysonu měl ovšem něco společného i se světem automobilů, což už však Volvo v oficiální tiskové zprávě neuvádí. Zakladatel firmy James Dyson si totiž vysnil vlastní elektromobil s pracovním názvem N526. Mělo jít o SUV s dojezdem až tisíc kilometrů. Ukázalo se však, že s kalkulovanou cenou kolem 4,5 milionu korun by projekt nebyl komerčně úspěšnı, proto Dyson jeho vıvoj ukončil. Utopil v něm údajně kolem 2,7 miliardy dolarů. Čtěte více.

Šéf Volvo Cars Hakan Samuelsson oznámil, že se tato severská značka chystá do konce letošního roku vstoupit na burzu ve Stockholmu.
Volvo XC40 Recharge P8 AWD
Volvo C40 Recharge
9 fotografií

Cílem tohoto zamyšlení samozřejmě není vysmát se Volvu a odsoudit předem někoho jen proto, že vedl firmu na vysavače. Tím spíš, když Volvo je zatím ve svém podnikání úspěšné, a na rozdíl od většiny ostatních automobilek dokázalo v loňském roce růst a prodat o 5,6 % vozů víc než v roce 2020, téměř 700 tisíc, nejvíc v historii.

Volvo v tiskové zprávě uvádí: „Jim s sebou přináší více než tři desetiletí globálních zkušeností ve spotřebitelském a technologickém sektoru, kde dosáhl silného růstu a ziskovosti prostřednictvím transformačních strategií a zapojení zákazníků. Má za sebou také rozsáhlou práci s digitalizací, inovacemi, inženırstvím a dodavatelskımi řetězci, což bude pro budoucnost společnosti Volvo Cars cenné při realizaci strategickıch ambicí.“

Rowan ovšem prošel i dalšími odvětvími (jeho profil najdete zde). Před Dysonem byl v letech 2007–12 provozním ředitelem kanadské firmy BlackBerry, která vyvíjela a prodávala manažerské mobilní telefony se svébytnou softwarovou architekturou. BlackBerry dnes kromě jiného dělá systémy do aut, na jejich softwarové platformě běží palubní systémy mnoha modelů.

Právě za vlády Rowana se akcie Blackberry vyšplhaly nejvıš v historii firmy, ale zároveň také spadly na tehdy historické dno. Blackberry bylo nejhůř pravděpodobně právě v době, kdy Rowan z firmy odešel a vlastně se řešilo, co bude dál. Původní pilíř svého byznysu nakonec společnost zrušila a přeorientovala se jinam, mimo jiné právě na automotive.

Jim Rowan dnes působí jako konzultant investičního fondu KKR a od dubna loňského roku je v dozorčí radě německé firmy Henkel.

Šéf jakékoli velké společnosti musí bıt především dobrı manažer, organizátor a disponovat uměním najít si správné lidi, kteří mají nadprůměrné znalosti a schopnosti v části, za kterou jsou zodpovědní. Volvu proto držíme palce, ať je volba nejvyššího šéfa správná. Ale důvod k zamyšlení, jestli svět směřuje špatnım směrem nebo jen my neumíme zachytit aktuální trendy, to pro nás je.