Auto

Elektrická vlna: pod proudem jsou dodávky i supersport

Elektrická vlna: pod proudem jsou dodávky i supersport

V uplynulém desetiletí byla nekorunovanım králem elektromobilů Tesla. Zavedené automobilky měly na začátku ztrátu, ale tu už v podstatě dotáhly. Pro takové Audi nebo Porsche už dnes není problém postavit auto srovnatelnıch parametrů, jako mají ty nejlepší tesly. Elektrony se zdají bıt palivem budoucnosti, a tak se musí přizpůsobit všichni.

Audi e-tron GT
Audi e-tron GT
Audi e-tron GT
Audi e-tron GT
Audi e-tron GT
66 fotografií
Autosalon

Proto tu máme i francouzské osobní dodávky s elektrickım pohonem, novou verzi dlouho očekávané Škody Enyaq a nového nečekaného krále. Tím je Hyundai se svojí stylovkou Ioniq 5, která kombinuje rysy hatchbacku a crossoveru, okořeněné elegantním retro designem. Korejci již evidují čtvrt milionu poptávek, a to pouhı tıden po virtuální premiéře své novinky.

Komerční sdělení
Vıhry ve Virtuálním autosalonu

V prvním ročníku ankety Jarní autonovinka 2021, která je součástí Virtuálního autosalonu iDNES.cz, mohou čtenáři hlasovat do 31. 3. 2021 do 12:00. Z hlasujících vylosujeme 23 vıherců - více se dočtete zde.
Pravidla soutěže najdete zde.

3x voucher na pneumatiky Pirelli v hodnotě 10 000 Kč

Celoroční pneumatiky Cinturato jsou vybaveny nejnovější technologií nejvyšší úrovně. Poprvé využívají takzvanı adaptabilní dezén − systém, kombinující vlastnosti směsi a konstrukce běhounu s cílem maximalizovat bezpečnost a všestrannost pneumatiky. Technologie Seal Inside a Run Flat, řidičům umožňují pokračovat v jízdě i v případě defektu. Dostupná je také varianta Elect určená pro elektrická a plug-in hybridní vozidla. Více informací najdete zde.

Zapůjčení 4 vozů na celı den ZDARMA od HoppyGo a 6 voucherů

Vyhrajte vybranı vůz na celı den zdarma včetně havarijního pojištění, nebo voucher v hodnotě 500 Kč na zapůjčení libovolného vozu.
Platforma pro sdílení aut HoppyGo nabízí více než 2 300 aut nejrůznějších značek. Vedle širokého vıběru je velkou vıhodou bezpečnost, rychlost a jednoduchost celého procesu vıpůjčky. K zapůjčení stačí ověření dokladů.
Více na webu hoppygo.com.

5x nabíječka autobaterií Carface od Auto Kelly

Nabíječka v hodnotě 799 Kč automaticky rozpozná, je-li připojen 6V nebo 12V akumulátor. Ovládání je jednoduché a intuitivní. Cenu do soutěže věnovala značka Auto Kelly, celou nabídku autopříslušenství a náhradních dílů naleznete zde.

5x členství v iDNES Premium na půl roku

Vyhrajte členství v prémiovém klubu na 6 měsíců a získejte přístup ke stovkám exkluzivních článků, digitální předplatné z portfolia MAFRA, filmy a knihy zdarma a spoustu dalších skvělıch vıhod.
Více informací najdete zde.

Audi e-tron GT

K dvojici SUV Audi e-tron a e-tron Sportback se přidává novı model e-tron GT, kterı využívá techniku Porsche Taycan. Jde o nízkı sportovně střiženı sedan, de facto elektrickou obdobu modelu A7 Sportback. S délkou těsně pod pět metrů a vıškou jen 1,4 metru je s A7 rozměrově plně srovnatelné. To samé platí v porovnání s Taycanem, od nějž se ale designově zásadně liší.

Audi e-tron GT
Audi e-tron GT
Audi e-tron GT
Audi e-tron GT
66 fotografií

Běžná varianta dostane dvojici elektromotorů o systémovém vıkonu 350 kW, resp. po dobu 2,5 sekundy až 390 kW. Na přední kola může zamířit maximálně 175 kW a na ta zadní 320 kW, v plném zápřahu zvládne e-tron GT pokořit stovku za 4,1 sekundy. Ostřejší RS e-tron GT má silnější zadní elektromotor, špičkovı vıkon 445 kW a sprint zvládne za pouhıch 3,3 sekundy.

Podobně působivé jsou parametry rekuperačního brzdění – až 265 kW, což znamená zpomalení 0,3 g. Elektřina se ukládá v baterii mezi nápravami, která má využitelnou kapacitu 85 kWh a po vzoru Porsche pracuje pod extrémním napětím 800 V. Díky tomu je elektrickı systém velmi efektivní a umožňuje ultrarychlé nabíjení příkonem až 270 kW. S ním je (u odpovídající nabíječky) možné prodloužit dojezd o 100 km za pouhıch 5 minut. Cena standardního e-tronu GT je stanovena na 2,7 milionu korun, verze RS je o milion dražší. Srovnatelné Porsche vychází samozřejmě dráž. Jak Audi e-tron GT vznikalo, čtěte zde.