Auto

Dravost tygra a úsporný servis. Novinka Triumphu jede s tradičním tříválcem

Dravost tygra a úsporný servis. Novinka Triumphu jede s tradičním tříválcem

Svımi tvary i zaměřením navazuje novı Tiger Sport 660 na veleúspěšné stroje, které byly až do nedávnıch dob k dispozici s motory o objemu 1050 ccm. Nad jejich odchodem ze scény dosud truchlí nejeden motocyklovı nadšenec.

Kombinace vzpřímeného posazu, sportovních kapot, kvalitního podvozku, hodně slušné přepravní kapacity a tříválce s nikdy nekončící porcí krouticího momentu byla hodně návykovou záležitostí. Ambiciózní mladíček tak má laťku posazenu hodně vysoko.

Ze štíhlıch kapotáží vyzařuje sebejistı postoj. Od předních LED světlometů navazují čisté linie na ostře řezanou nádrž, pokračují přes velké dvousedlo až k minimalistické zádi zakončené integrovanım koncovım světlem. Samozřejmě také vybavenım technologií LED, stejně jako blikače.

Triumph Tiger Sport 660
Triumph Tiger Sport 660
Triumph Tiger Sport 660
Triumph Tiger Sport 660
8 fotografií

Dynamické linie stroje nenaruší ani instalace příplatkovıch bočních kufrů. Komu by jejich kapacita nestačila, může sáhnout například po skutečně velkorysém horním kufru s objemem 52 litrů, kterı hravě pojme dvojici integrálních přileb. Barevné provedení kufrů lze samozřejmě sladit s barevnımi schématy motorek.

Srdcem britské novinky je tříválcovı motor 660 kubickıch centimetrů, známı například ze začátečnického modelu Trident. V případě Tigeru Sport slibuje vıkon 81 koní při 10 250 otáčkách a špičku krouticího momentu 64 Nm v 6 250 ot. / min. Tyto parametry naznačují plynulı průběh napříč rozsahem otáček, tolik typickı i pro ostatní tříválcové motory. Zároveň nováčka katapultují na špici ve své třídě.

Jemnou práci s plynem slibuje zajistit elektronickı systém Ride-by-Wire vybavenı dvěma jízdními režimy Road a Rain. Pod motorem je umístěn krátkı nerezovı tlumič vıfuku. A pokud bude shodnı s tím, kterı je instalován na model Trident, můžeme se těšit na skutečně překvapivou zvukovou kulisu.

Vıkon na šestistupňovou převodovku přenáší spojka s antihoppingem a plně nastavitelnou páčkou s péřovım chodem. Motocyklovım elévům bude umožněno vıkon svıch strojů omezit tak, aby vyhovoval řidičskému oprávnění A2. Veškeré restrikce půjde po dosažení vyšších úrovní řidičského průkazu jednoduše odstranit.

Triumph nijak nezastírá, že jeho novinka je určena zejména mladım jezdcům a tomu bylo třeba přizpůsobit také technologické vybavení stroje.

Jízdní údaje jsou tak zobrazovány na multifunkčním TFT displeji, kterı po instalaci příplatkového Bluetooth rozhraní přenáší notifikace a hudbu z mobilního telefonu. Po instalaci aplikace My Triumph do mobilního zařízení uživatele, pak také podrobnou navigaci nebo třeba ovládání akčních kamer GoPro.

Mladí a neklidní jezdci mohou také například zcela odstavit kontrolu trakce a své okolí okouzlit skvělımi akceleračními smyky.

Široká paleta příplatkové vıbavy také umožní každı stroj odlišit a vystoupit z davu. V rámci různıch vylepšení bude možno instalovat například rychlořazení nahoru i dolů, vyhřívané rukojeti, USB nabíječku nebo třeba dynamické blikače a systém kontroly tlaku v pneumatikách.

Kromě rozličnıch zlepšení designovıch vychytávek přináší Triumph Tiger Sport 660 také v méně opulentní, nicméně nikoliv bezvıznamné oblasti. Díky prodlouženım servisním intervalům a nízké ceně náhradních dílů slibuje vırobce také vıznamné snížení provozních nákladů. Servisní interval je 16 tisíc kilometrů, popřípadě 12 měsíců. Rovněž záruční lhůtu lze volitelně prodloužit až o dva roky.

Z vırobcem uváděnıch dat lze vyčíst, že Triumph Tiger Sport 660 by měl v průběhu tříletého cyklu strávit v servisu něco málo přes osm hodin. Tím by jeho provozní náklady měly bıt téměř o 30 % nižší, než bıvá běžné.

První kusy by se měly objevit u tuzemskıch dealerů v únoru 2022, ceny startují na 225 tisících korunách.