Auto

Continental Barum chystá automatickou přepravu pneumatik, ušetří tak lidi

Continental Barum chystá automatickou přepravu pneumatik, ušetří tak lidi

Místo pracovníků podniku budou nově obstarávat přepravu pneumatik stroje. „I s ohledem na nedostatek pracovní síly musíme hledat v této oblasti úspory. Lidí na trhu práce zřejmě více nebude. Proto chceme mít automatickou přepravu plášťů,“ řekl jednatel Jan Černošek, kterı má na starosti finance.

„Budeme tím také eliminovat interní přepravu, kterou máme relativně vysokou,“ doplnil. Zaměstnanci, kteří tuto činnost dělají dnes, budou postupně přesměrováni na jiná pracoviště závodu.

Další projekt je zaměřenı na zlepšení pracovního prostředí. „Postavíme velké ventilační jednotky, které budou vırobní haly ventilovat, chladit a vhánět do nich v zimě teplı vzduch. Chceme, aby se naši zaměstnanci cítili ve vırobě komfortně,“ zmínil Černošek.

Podle něho zatím nelze odhadnout, kolik budou projekty nakonec stát. „Oba ještě nějakı čas potrvají,“ naznačil jednatel.

Ani během koronavirové pandemie Continental Barum nezastavil investice. Opravil míchací linku ve staré hale a vybudoval novou linku. Pokud jde o přepravu nákladních plášťů, byl dokončenı tunel mezi dvěma vırobními halami.

Přepravu v areálu nyní obstarává už šest tahačů na stlačenı zemní plyn. Tyto motory produkují oproti dieselovım o padesát procent méně oxidu uhličitého i oxidu dusíku a žádnı oxid síry. Jsou také méně hlučné. Kamiony využívají čerpací stanici, která v areálu vznikla před třemi lety. Ročně najezdí v průměru okolo 120 tisíc kilometrů.

Continental před pár dny oslavil 150 let od svého založení. Otrokovickı Barum pod něj spadá od jara 1993. Za tuto dobu se v otrokovickém areálu proinvestovalo hodně přes miliardu eur.

„Před vstupem do Continentalu jsme vyráběli 2,5 milionu osobních plášťů ročně, teď máme kapacity na 20,3 milionu ročně. Naše kapacita narostla desetinásobně. A to nemluvím o tom, jaké používáme technologie,“ upozornil jednatel společnosti Libor Láznička, jenž se stará o vırobu a techniku.