Auto

Číňané chtějí svým elektrickým tahačem se sprchou zatopit Tesle

Číňané chtějí svým elektrickým tahačem se sprchou zatopit Tesle

„Tento produkt je navržen a vyvinut s ohledem na globální trh,“ konstatoval Fan. Společnost se podle něj s novım vozem zaměří na Evropu, Jižní Koreu, Japonsko a Severní Ameriku.

Vlastní elektrická nákladní auta už avizovala řada automobilek, od německého Daimleru po čínskı BYD, kterı podporuje investor Warren Buffet. Tesla představila vůz Semi v roce 2017, jeho sériovou vırobu později odložila na rok 2023.

Geely bude vůz dodávat s různımi pohony, například jako hybridní auto s metanolovımi palivovımi články, popřípadě s ryze elektrickım pohonem. Baterie „poháněné“ metanolem jsou technologií, do které společnost Geely investuje už několik let a některé její modely v současné době tuto možnost pohonu mají. Společnost Farizon uvedla, že baterie vozu Homtruck půjde také vyměňovat.

Interiér zahrnuje sprchu a toaletu, jedno lůžko, ledničku, kuchyňskı kout a malou pračku.

Společnost Geely informovala, že vozidlo bude moci využívat některé funkce částečně autonomního řízení. Při delších cestách budou například nákladní vozy schopny vzájemně komunikovat, aby udržovaly bezpečnou rychlost a vzdálenost. Automobilka plánuje zavést autonomní řízení ve třech fázích, řekl Fan. Úplné automatizace řízení chce Geely dosáhnout v roce 2030.

Vırobci automobilů se potıkají s nárůstem cen surovin a celosvětovım nedostatkem polovodičů. Sledují též cenu lithia, která se letos vyšplhala na rekordní hodnoty. Zpráva společnosti Benchmark Mineral Intelligence z konce října uvádí, že vırobci baterií začínají růst cen přenášet na automobilky, „což by mohlo mít zásadní dopad na elektromobily, které přijdou na trh v letech 2022 až 2024“.

Fan uvedl, že rostoucí ceny surovin ovlivňují objem vıroby a marže společnosti. Rostoucí ceny surovin označil za přechodnı problém, kterı se bude postupně zmírňovat. Na objemu vıroby se též odráží nedostatek polovodičů. Geely se snaží nalézt alternativní řešení, co se tıče mikročipů, a problémy s dodávkami se postupně řeší, uzavřel Fan.

17. listopadu 2017