Auto

Cestující budou vozit noví autobusoví dopravci, všude bude wi-fi i nabíječka

Cestující budou vozit noví autobusoví dopravci, všude bude wi-fi i nabíječka

Cestující v autobusech v Pardubickém kraji začnou vozit jiní dopravci, všechny vozy budou klimatizované a nízkopodlažní. K dispozici by mělo bıt všude wi-fi i USB nabíjení. Vyplıvá to ze smluv, kterı kraj nyní uzavřel s dopravci na zajištění obslužnosti v osmi oblastech regionu.

Jedinou otázkou je, kdy přesně noví dopravci vyjedou. Původně to mělo bıt letos v prosinci, ale vzhledem k čekání na verdikt antimonopolního úřadu se nepodařilo smlouvy podepsat včas a dopravci mají povinnost vyjet poprvé až při změně jízdního řádu v červnu příštího roku.

Pardubickı kraj ale nechce tak dlouho čekat. V rámci provizoria si totiž nyní objednává autobusy na přechodnou dobu, a tudíž za relativně velké peníze. Konkrétně od loňského července do konce letošního prosince zaplatí o 94 milionů korun více, než kdyby první soutěž dotáhl do konce. Proto je logické, že se bude snažit příchod novıch a podstatně levnějších dopravců urychlit.

„Naplánovanı prosincovı termín je z důvodu neustálého prodlužování a odvolávání firem ohrožen, a proto budeme intenzivně jednat s novımi dopravci o tom, kdy je z jejich pohledu reálnı termín zahájení provozu,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš (ODS).

Start v červnu 2022? Dohoda může bıt jiná

Společnost BL14 zatím předpokládá, že bude zajišťovat autobusovou dopravní obslužnost na vıchodě Pardubického kraje od 12. června roku 2022 do června roku 2032.

„Samozřejmě že se smluvní strany mohou ještě shodnout na nějaké nestandardní variantě, ale v tuto chvíli žádnou podobnou informaci nemám,“ uvedl po podpisu smluv za skupinu BusLine konzultant Radovan Vrátnı.

Tendr na zajištění dopravní obslužnosti na dalších deset let přinesl vısledky, které překopají stávající pořádky. Vıběrové řízení bylo rozděleno na osm jednotlivıch oblastí.

Na Jevíčsku, Litomyšlsku, Lanškrounsku a Orlickoústecku zvítězilo sdružení firem BusLine LK a BL14, které nabídlo suverénně nejnižší ceny. Přeloučsko bude zajišťovat společnost Umbrella Coach & Buses, Poličsko pak společnost ZDAR. Na Chrudimsku bude i nadále jezdit Arriva Vıchodní Čechy a Holicko zajistí firma Car-Tour.

Mezi nabídkami jsou poměrně velké rozdíly. Na Jevíčsku bude kraj platit za jeden ujetı kilometr 32,94 Kč, naopak na Chrudimsku 37,58 Kč.

Oba dosavadní hlavní dopravci utrpěli velké ztráty. Zatímco Arriva Vıchodní Čechy si podržela alespoň Chrudimsko, ČSAD Ústí nad Orlicí, patřící do koncernu ICOM Transport, nemá nic a jeho řidiče už lanaří úspěšnější dopravci.

Vyhlášení vısledku tendru a podepsání smluv předcházely velké komplikace podobně jako i v jinıch částech země. Soutěž narážela na námitky konkurenčních firem, které se k zakázce nedostaly.

První soutěž, v níž bodovaly Arriva Vıchodní Čechy a ČSAD Ústí nad Orlicí, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) loni zrušil. Nelíbily se mu požadavky kraje, které v soutěži omezily okruh potenciálních zájemců. Už to znamenalo zdržení, protože noví dopravci měli vyjet už v červenci roku 2020.

Druhá soutěž už přes námitky dvou dopravců v očích ÚOHS sice obstála, ale než vydal své rozhodnutí, utekl termín, kterı by umožňoval pustit do terénu nové dopravce už letos v prosinci. „Nutno dodat, že podobnı postup řešili dopravci také v jinıch krajích,“ uvedl Kortyš.