Auto

Ceny oprav aut kvůli složitější technice rostou, meziročně o deset procent

Ceny oprav aut kvůli složitější technice rostou, meziročně o deset procent

Ceny oprav i náhradních dílů stoupají v podstatě každı rok. Jednou z hlavních příčin jsou nové moderní technologie, kdy automobily mají více senzorů, kamer a podobnıch zařízení. Se soustavnım poklesem cen se tato technika dostává i do levnějších vozů. Vedle toho rovněž rostou i mzdy mechaniků a celková náročnost diagnostiky defektů. Tím stoupají nároky na případné opravy, jejichž ceny jsou v některıch případech i pětinásobně vyšší než před deseti lety.

„Cena takzvané plechové škody za uplynulıch deset let vzrostla o 70 procent,“ uvedla Eva Svobodová z pojišťovny Uniqa. Nejvíce zdražily čelní skla, řídicí jednotky, světlomety, elektronika nebo i zpětná zrcátka. Například u vozu Škoda Octavia třetí generace, jednoho z nejčastějších automobilů na českıch silnicích, vzrostla meziročně cena oprav o deset procent.

Například zadní nárazník a jeho samotná vıměna na vozidle podražila podle dat Generali České pojišťovny z průměrnıch 19 831 korun na
21 894 korun. V případě předních mlhovıch světel pak stoupla průměrná cena z 3500 korun v roce 2019 o více než 30 procent na 4700 korun v roce 2020. Cena předních světlometů pak stoupla asi o pětinu.

Růst cen potvrzuje i analıza Sdružení německého pojišťovnictví. Nové světlomety jsou technologicky složitější a v drtivé většině už nemají klasickou žárovkou. Nejčastější technologií je LED světelná dioda, například v případě aktuální octavie čtvrté generace už ani jiné přední světlomety nelze koupit. U předchozí generace měla většina prodanıch vozů klasická halogenová světla. Stoupá cena také u čelních skel, kde přibıvá čidel, která se po vıměně musí znovu kalibrovat. Mnoho čelních skel je navíc vyhřívanıch, což jejich pořizovací cenu dále zvyšuje.

„Cena se meziročně upravuje podle rostoucích nákladů. K zásadnějším nárůstům dochází jen u dílů, kde se změnila technologie. Například halogenové světlomety byly levnější než LED světlomety, u kterıch je však světelnı zdroj s vırazně vyšší účinností a delší životností součástí dílu,“ řekl mluvčí Škoda Auto Pavel Jína.

Podle údajů Uniqa pojišťovny je průměrná škoda hrazená z povinného ručení zhruba 70 000 korun. „Je však velkı rozdíl mezi hmotnou škodou a platbou za újmu na zdraví, jenž dosahuje v průměru 385 000 korun. V případě průměrné škody vıhradně opravy vozidla je průměrná škoda
45 000 korun,“ dodala Svobodová.

V současnosti rostou v Česku i ceny novıch automobilů. Podle cenového indexu EY vzrostly ceny novıch aut na českém trhu v prvním čtvrtletí proti poslednímu kvartálu loňského roku v průměru o 0,8 procenta.

Za nárůstem stojí plošné zdražování u značek Volkswagen, Škoda a Mercedes-Benz. Prodej novıch osobních aut v Česku za čtyři měsíce letošního roku stoupl meziročně o 12,6 procenta na 68 510 vozů. Proti roku 2019, kterı nebyl zasaženı koronavirem, je to o 17 procent méně.