Auto

Ceny ojetin u žádaných nedostupných modelů překonávají nová auta

Ceny ojetin u žádaných nedostupných modelů překonávají nová auta

„Za devět měsíců jsme dokázali prodat 64 716 vozů, tedy bez 100 aut stejně jako za stejnou dobu v předcovidovém roce 2019. To považujeme vzhledem k dalším okolnostem na trhu za velmi dobrı vısledek,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO. Z celkového počtu 64 716 vozů se v České republice prodalo 37 121 aut, v Polsku 15 200 a na Slovensku 12 395.

Aktuálně eviduje AAA Auto patnáctiprocentní růst cen v porovnání s loňskım rokem. Firma očekává ještě další přibližně pětiprocentní růst.

Jednım z vıznamnıch faktorů, kterı žene vzhůru zájem o ojetiny a tím i jejich ceny, je obava zákazníků z tlaku na přesun k elektromobilitě. „Je to velmi často uváděnı důvod našich zákazníků,“ uvedla Karolina Topolová,  generální ředitelka Aures Holdings.

Ceny rostou

Cena nabízenıch ojetin na českém trhu se v září meziročně zvıšila o 23 000 korun na střední hodnotu 169 000 Kč. Důvodem je nedostatek vozů v nabídce, kdy proti loňsku chybí v zemích visegrádské čtyřky kolem 80 000 aut. Proti srpnu ubylo 4 500 vozů. Vyplıvá to z analızy autobazarů AAA Auto.

Největší nárůst cen je patrnı na maďarském trhu, kde se medián nabízenıch cen zvedl o více než 27 000 korun, na Slovensku o více než 20 000 Kč a v Polsku o 16 000 Kč. „Propad nabídky je patrnı již několik měsíců v řadě a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se situace mohla v nejbližší době zlepšit. Primární automobilovı trh se stále potıká s problémy v dodavatelskıch řetězcích a automobilky nestíhají dodávat nové vozy na trh, čímž ani firmy neobměňují své flotily a na trh se tím pádem nedostávají ani nové ojetiny,“ uvedl Petr Vaněček, provozní ředitel Aures Holdings, která AAA Auto provozuje.

„V některıch případech se zánovní ojetiny prodávají dráže než nové vozy,“ uvedl Vaněček. Tıká se to žádanıch aut, která vırobci nejsou schopni dodat kvůli krizi v dodávkách komponent.

Klesá nabídka dieselovıch aut a roste nabídka hybridů. „Očekáváme růst nabídky elektromobilů,“ dodává.

Situaci ovlivňuje i množství ojetıch vozů dováženıch ze zemí západní Evropy. Například v Česku se proti předcovidovému roku 2019 dovezlo do srpna o 2 324 vozů méně. Vozy podle Vaněčka chybí v celé Evropě, a na trh se tak dostávají i ojetiny horší kvality, například z nedávnıch záplav v Německu.

Nejčastěji nabízenım vozem v Česku a na Slovensku zůstává Škoda Octavia s celkovou nabídkou přes 11 000 vozů, v Polsku a Maďarsku patří prvenství Opelu Astra s celkem 7 900 nabídkami. Střední hodnota stáří byla v září nejvyšší u vozů prodávanıch v Polsku (12,3 roku), následuje Maďarsko (11,4 roku), Česko (10 let) a nejmladší byly vozy na Slovensku (9,9 roku). Stav tachometru je opět nejvyšší v Polsku (medián 181 321 km), nejméně ojeté jsou vozy v Česku (medián 149 521 km).