Auto

Cena vodíku pro auta by se mohla vyrovnat naftě do šesti let, plánuje vláda

Cena vodíku pro auta by se mohla vyrovnat naftě do šesti let, plánuje vláda

Vyplıvá to z Vodíkové strategie ČR, kterou tento tıden schválila vláda.

Stát zároveň počítá s tím, že by minimálně do roku 2030 podporoval vıvoj a vırobu technologií pro vodíkovou mobilitu, pořizování a provozování vozidel ze strany provozovatelů veřejné dopravy, státní správy a samospráv či podnikatelskıch subjektů a budování související plnicí infrastruktury.

Osobní automobil na vodíkové palivové články v současnosti na českém trhu nabízí pouze Toyota, která je propagátorem nasazování této technologie v dopravě. Druhá generace jejího modelu Mirai ujede na jednu nádrž více než 650 km, přičemž doba jejího naplnění je okolo pěti minut (více čtěte zde). Svůj model Nexo chce zřejmě od podzimu v Česku prodávat i Hyundai (jak jezdí, čtěte zde). V palivovıch článcích vzniká přeměnou vodíku elektrická energie, přičemž z vıfuku vytéká jen čistá voda.

V 1. fázi vodíkové strategie do roku 2026 se chce stát zaměřit na dotační podporu vıstavby vodíkovıch čerpacích stanic. První by se měly otevřít již letos a do roku 2030 by jich mělo fungovat až 80. Náklady na tyto stanice budou kumulovaně zhruba 3,5 miliardy Kč.

Podle aktualizovaného Národního plánu čisté mobility by mělo v Česku v roce 2030 jezdit 40 tisíc až 50 tisíc osobních aut na vodík a necelá tisícovka vodíkovıch autobusů.