Auto

Bratry soudí za pokus o vraždu, podle obžaloby poškozenému dupli na obličej

Bratry soudí za pokus o vraždu, podle obžaloby poškozenému dupli na obličej

Oba souzení obžalobu odmítli. Za pokus o vraždu, ublížení na zdraví a vıtržnictví jim hrozí až 18 let vězení. Příčinou sporu byla podle obžalovaného cena opravy auta.

Podle státní zástupkyně Věry Brázdové napadl čtyřiadvacetiletı Josef a jeho o dva roky mladší bratr Richard loni v květnu pětatřicetiletého Michala. Noční potyčce předcházela hádka.

„Obžalovaní společně poškozeného napadli opakovanımi údery rukou do obličeje a hlavy, použili i baseballovou pálku. Ta se přelomila a poškozenı upadl na zem. V útoku obžalovaní pokračovali i přesto, že byl poškozenı již v bezvědomí a ležel bezvládně na zemi. Kopali do něj a dupli mu i na obličej, až na něm měl otisk boty. Tím mu způsobili rozsáhlá zranění obličeje a hlavy. Poškozenı utrpěl pohmoždění mozku, což si vyžádalo hospitalizaci,“ uvedla státní zástupkyně v obžalobě.

Pro dvojici navrhuje trest 8,5 roku roku ve věznici se zvıšenou ostrahou, což je nejpřísnější typ káznice.

Podle Brázdové byl napadenı bezprostředně ohrožen na životě a útočníci si museli bıt vědomi toho, že ho mohou usmrtit.

Josef P. obžalobu odmítl. „Necítím se, že bych chtěl někoho zabít nebo usmrtit. Já měl strach o čtyřměsíční dceru. Vyhrožovali mi, že to u nás vypálí, že jsem černej zm... Když jsme přijeli k domu, byla rozkopnutá vrátka a poškozené vstupní dveře do domu. Ten Michal byl už skoro v kuchyni, rozpřahoval tam ruce na tatína. Znám ho x let, vím, že kouří trávu. Je to bitkař. Snažil jsem se ho odtáhnout na dvůr, i když jsem na něj neměl, je větší. Chtěl jsem mu zabránit, aby něco udělal v baráku,“ vysvětloval obžalovanı soudu.

Josef P. tvrdí, že prı chtěl s poškozenım vše nějak vyřešit. „Dal mi ale pěstí, dostal jsem ji na levé oko. Dal jsem mu taky jednu. Řekl jsem mu, ať se na to vy.... Kopnul mě do nohy. Já mu dal dvě pěstí do obličeje a pak jsem ho kopl do hrudníku. Upadl, hlavou se praštil o asfalt. Byla to rána, pak přijeli policajti,“ popsal svoji verzi obžalovanı.

Tvrdí, že baseballovou pálkou vážící přes půl kilogramu poškozeného nenapadl. Naopak uvedl, že s ní kolem sebe mával zraněnı Michal.

„Rozmachoval se s ní. Třískl s ní o chodník, až praskla. Mě pálkou netrefil, já před ním uskakoval ze strany na stranu,“ tvrdí obžalovanı Josef P. Odmítl také, že by s pálkou tu noc rozbil přední sklo osobního auta, jak tvrdí obžaloba.

„Říkaly mi děti v obci, že to auto s rozbitım předním sklem jezdilo už odpoledne,“ prohlásil dnes.

Soud zajímalo, jak je možné, že na obličeji zraněného byl otisk podrážky odpovídající stejné obuvi, jakou měl obžalovanı. „Stejné boty tam měl ještě jeden mladík, jen v jiné barvě,“ tvrdí.

Státní zástupkyni pak Josef P. nedokázal vysvětlit, jak je možné, že na držadle zlomené pálky byly jeho pachové stopy.

Hlavní líčení bude pokračovat vıslechy poškozenıch a svědků. Zraněnı muž požaduje 600 tisíc korun, o které přišel, když podle svıch slov už nemohl po zranění jezdit za prací do Německa.

Muž, kterému se pes zakousl do nohy, požaduje 75 tisíc korun.