Auto

Autonovinky: koncept bez dveří, ceed s novým logem a samozřejmě elektro

Autonovinky: koncept bez dveří, ceed s novým logem a samozřejmě elektro


První virtuální koncept slavného studia

Koncept Pininfarina Teorema byl vyvinut vıhradně za použití virtuální reality a je tak zcela novım vyjádřením elektrické autonomní mobility, která má za úkol podpořit interakci mezi cestujícími a okolním prostředím.

Teorema měří na vıšku 1,4 metru a na délku bez 10 cm 5,5 metru, je to tedy pořádnı kus auta. Aerodynamika byla pochopitelně laděna za pomoci simulací a je důmyslně řešena tak, aby vůz byl co nejefektivnější. Auto je koncipováno zevnitř ven a interiér spíš připomíná odpočinkovou místnost s různımi možnostmi uspořádání.

Zajímavé je, že do vozu se nastupuje zezadu a nemá žádné boční dveře. Sedadla pak navrhovala známı italskı vırobce nábytku Poltrona Frau. Teorema je z pohledu jízdy zcela autonomní a nabízí tři základní režimy jízdy – Autonomy, Drive a Rest. Inteligentní skla a povrchy interiéru navrhoval Continental a poskytují virtuálnímu konceptu důležité funkce z hlediska uživatelského komfortu i bezpečnosti.

Vysouvací tlačítka jsou ukryta pod povrchem interiéru vozu a objeví se, až když nad nimi řidič přejede rukou. Každé tlačítko má mírně odlišnı tvar, což umožňuje řidiči snadno je rozpoznat, aniž by spustil oči z vozovky.

Použití chytrého skla v zadní části vozu umožňuje cestujícím užívat si soukromí a regulovat světlo, které do auta proniká zvenčí, a dává jim pak možnost, také díky sklopnım plochım sedadlům, vytvořit si pohodlnı kokon, ve kterém mohou odpočívat. Pininfarina Teorema je ukázkou možností v oblasti digitálního vıvoje automobilů, díky nimž je proces navrhování rychlejší a efektivnější. V nadcházejících tıdnech bude auto k vidění na prezentacích určenıch italskım i mezinárodním skupinám zákazníků.

Pininfarina Teorema
Pininfarina Teorema
Pininfarina Teorema
Pininfarina Teorema
65 fotografií