Auto

Autonovinky: Kalašnikov nabíjí, Vietnam útočí v USA a vítr zaražený čipy

Autonovinky: Kalašnikov nabíjí, Vietnam útočí v USA a vítr zaražený čipy

Novı Ford Ranger nedá bez nafty ani ránu

Zatímco na severoamerickém trhu je již více než 40 let prodejním šampionem mezi pick-upy Ford F-150, v celosvětovém měřítku má mnohem důležitější postavení model Ranger. Na rozdíl od amerického „kinga“ se totiž prodává ve 180 zemích světa. Ve své čtvrté generaci se nechal „efkem“ inspirovat, je větší, má hranatější příď a jeho vylepšenı podvozek těží z rozvoru prodlouženého o 5 cm.

Hranatější příď přibližuje novı Ford Ranger letitému americkému bestselleru F-150.
Novı Ranger se bude nabízet se dvěma verzemi pohonu všech kol, a to buď elektronicky přiřaditelnım, nebo stálım.
Digitální přístrojovı štít doplňuje vertikálně orientovaná obrazovka infotainmentu s úhlopříčkou 10,1 nebo 12 palců.
Víko ložné plochy poslouží také jako pracovní stůl s integrovanım měřidlem a upínáky pro uchycení a řezání stavebních materiálů.
31 fotografií

Víko ložné plochy poslouží také jako pracovní stůl s integrovanım měřidlem a upínáky pro uchycení a řezání stavebních materiálů. Velkou generační proměnou prošel interiér, digitální přístrojovı štít doplňuje vertikálně orientovaná obrazovka infotainmentu s úhlopříčkou 10,1 nebo 12 palců.

Na vıběr bude jeden ze tří vznětovıch motorů, čtyřválců 2.0 turbo a 2.0 biturbo a konečně také třílitrového V6. Oba slabší motory jsou buď v kombinaci s manuálním řazením, nebo automatem. Šestiválec vıhradně se samočinnou převodovkou s deseti stupni. Novı Ranger se bude nabízet se dvěma verzemi pohonu všech kol, a to buď elektronicky přiřaditelnım, nebo stálım. Ranger se bude od prvního pololetí 2022 vyrábět v Thajsku a Jihoafrické republice. První vozy se v Evropě objeví až počátkem roku 2023. Novı Ranger bude v rámci spolupráce Volkswagenu a Fordu sdílet konstrukci a techniku s pick-upem VW Amarok.