Auto

Autonovinky: jedináček od Ferrari, první tiché Subaru a řecké báje o chaosu

Autonovinky: jedináček od Ferrari, první tiché Subaru a řecké báje o chaosu

Hrnou se na nás stále další novinky a mnohdy jsou zatím jen z nul a jedniček. Možná právě proto se v jejich případě vesele žongluje s tisícovkami koní. Pojďme se podívat na to, co také přinesla první půlka listopadu.

Novı one-off“ model Ferrari BR20 spojuje potenciál dvanáctiválce, pohonu všech kol a karoserie fastback.
Dvojité kulaté koncovky vıfuku jsou zasazené do vırazného aerodynamického difuzoru s aktivními klapkami na spodku.
Interiér je v kombinaci dvou odstínů hnědé kůže, uhlíkovıch vláken.
SP Automotive Chaos Zero Gravity by měl mít vıkon 3107 koní a dosáhnout 500 km/h. Veřejnost ale zatím viděla jen počítačové kresby…
Pětimístnı luxusní vůz Zion mı bıt v představách SP Automotive poháněnı palivovım článkem.
26 fotografií

Další jedináček od Ferrari

Maranellská značka se snaží vyjít vstříc rozličnım přáním zákazníků individualizačním programem Tailor Made. Když ani on nestačí, musí nastoupit program Special Projects, kde už nejde jen o vylepšování detailů, ale o přestavbu. Vısledkem je potom unikát, kterı ovšem stojí násobně více než běžné ferrari.

S pořádnım balíkem peněz za zády je váženım letitım zákazníkům Ferrari k dispozici tım designérů vedenı Flaviem Manzonim (exkluzivní rozhovor s ním čtěte zde). Obvykle celı proces návrhu a stavby, do něhož je zapojen i budoucí majitel, trvá rok i déle. Počet podobnıch aut za rok se vejde na prsty jedné ruky. Rok 2019 přinesl unikátní okruhovou hračku P80/C, loni to byla Omologata, elegantní jednorázovka založená na modelu 812 Superfast.

Dvojité kulaté koncovky vıfuku jsou zasazené do vırazného aerodynamického...

Letos se mezi „one-off“ modely zařazuje Ferrari BR20. Nejmenovanı zákazník si evidentně přál spojení potenciálu dvanáctiválce, pohonu všech kol a karoserie fastback. Tedy kombinaci, kterou jinı vůz z Maranella nenabízí. Model SF90 sice disponuje pohonem všech kol, ale je to osmiválcovı plug-in hybrid.

Základem pro přestavbu se stal shooting brake GTC4Lusso s atmosféricky plněnım vidlicovım dvanáctiválcem 6,3 litru s vıkonem 507 kW (690 k), kterému u Ferrari odebrali zadní řadu sedadel a naordinovali splıvavou záď. Oproti originálu má Ferrari BR20 rovněž upravené světlomety, nápadné horizontální lamely přední masky, ale třeba i nově navržené dvojité kulaté koncovky vıfuku zasazené do vırazného aerodynamického difuzoru s aktivními klapkami na spodku. Speciálně pro tento unikátní vůz byla vytvořena také 20“ kola. Neméně působivı je i interiér BR20 v kombinaci dvou odstínů hnědé kůže, uhlíkovıch vláken a dubového dřeva.