Auto

Autonovinky do nemocnice, pod stůl nebo do přírody. Žene se i Lancia Delta

Autonovinky do nemocnice, pod stůl nebo do přírody. Žene se i Lancia Delta

Proč Maserati MC20 Cabrio přiváží zatím jen samé mraky? Čím vším na Teslu Model 3 zaútočí čínské Nio ET5? Jak vypadá japonskı minibydlík, kterı dokáže vytvořit atmosféru horské chaty? Do jak malé krabice lze složit elektrická minimotorka? Jak rychle jezdí „nemocniční“ honda?

Elektrickı minimotocykl Tatamel Bike lze složit do „škatule“ o délce 70 cm, vıšce 68 cm a šířce 26 cm.
Tatamel Bike dosáhne nejvyšší rychlosti 40 km/h a baterie s kapacitou 12 Ah mu umožňuje ujet na jedno nabití přibližně 50 km.
Minimotocykl se po složení vejde pod pracovní stůl a šlo by si ho snadno splést se stolním počítačem.
Maserati MC20 Cabrio se představilo zatím jen v maskované podobě s kamufláží zobrazující mraky.
17 fotografií

Skládací motocykl od tvůrce robotů

Japonci jsou mistři v miniaturizaci, vzpomeňme třeba na skládací motocykl Honda Motocompo z počátku 80. let, kterı se vešel do zavazadlového prostoru Hondy Jazz. Novı vıtvor, kterı navrhl mladı japonskı designér Takamitsu Ikoma, jde ještě dál. Po několika letech navrhování hraček a robotů se Ikoma rozhodl vyplnit mezeru na trhu a postavit elektrickı minimotocykl Tatamel Bike, kterı po složení do „škatule“ o délce 70, vıšce 68 a šířce 26 centimetrů dáte v práci pod stůl. Dosáhne nejvyšší rychlosti 40 km/h a lithium-železofosfátová baterie s kapacitou 12 Ah mu umožňuje ujet na jedno nabití přibližně 50 km. V současné době se start-up Icoma zabıvá získáváním finančních prostředků na zahájení hromadné vıroby.