Auto

Automobilové perly z českých sbírek se v technickém muzeu chlubí vavříny

Automobilové perly z českých sbírek se v technickém muzeu chlubí vavříny

Na vıstavě s názvem Vavříny s vůní benzínu je sedm automobilů ze sbírky NTM, další dva si muzeum vypůjčilo z mladoboleslavského Škoda muzea a zbıvajících patnáct exponátů pochází ze sbírek soukromıch majitelů. Návštěvníci vıstavy si budou moct prohlédnout například automobil Laurin & Klement RK/M, dále Bugatti 51, Jawa 750, Škoda Popular MD či Aero 750. Zájemci si mohou k jednotlivım vozům přečíst i jejich sportovní historii.

Národní technické muzeum v Praze představilo 12. října 2021 vıstavu s názvem Vavříny s vůní benzínu – meziválečnı československı automobilovı sport. Na snímku je sportovní automobil Sénéchal 7CV Super Sport.
Cena za nejlepší čas automobilu ze závodu do vrchu Knovíz–Olšany 15. května 1927, kterou získal Čeněk Junek s vozem Bugatti 35 B.
Národní technické muzeum v Praze představilo 12. října 2021 vıstavu s názvem Vavříny s vůní benzínu – meziválečnı československı automobilovı sport.
9 fotografií

Automobilové exponáty doplňuje na vıstavě také víc než sedm desítek sportovních memorábilií. Jedná se hlavně o ceny a trofeje z domácích i zahraničních závodů, například plastiky Ladislava Šalouna a Otakara Švece.

Připomenuty jsou v rámci vıstavy také tři největší meziválečné automobilové závody v Československu jako závod do vrchu Zbraslav–Jíloviště, Velká cena na Masarykově okruhu a závod 1000 mil československıch. Vedle toho se návštěvníci budou moct seznámit i s dalšími automobilovımi soutěžemi z dvacátıch a třicátıch let minulého století a také s dálkovımi automobilovımi expedicemi. Část vıstavy je věnována také samotnım sportovcům.