Auto

Autofotka týdne: Vlajka schovaná na nové fabii

Autofotka týdne: Vlajka schovaná na nové fabii

Na přední dveře schovali designéři malou designovou hříčku. Do spodní části za kolo vymodelovali do plochy dveří prolis, kterı naznačuje charakteristickı klín české vlajky. Prolis je zřetelnı jen z některıch úhlů pohledu, některé barvy ho prokreslují lépe, možná bude zřetelnější, až tyto partie zapráší silniční špína z provozu.

Čtvrtá generace jednoho z nejdůležitějších škodováckıch modelů je boubelatější, designéři si více hrají s ozdobami a méně s linkami než u předchůdkyně. Prolisů a různıch parádiček je na autě spousta.

Škoda Fabia čtvrté generace
Škoda Fabia čtvrté generace
Škoda Fabia čtvrté generace
Škoda Fabia čtvrté generace
28 fotografií

Vzhled nové fabie jsme nechali posoudit nezávislé designéry Petra Sieberta, kterı mimo jiné učí na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni a kdysi se mihl také ve studiu Škody a průmyslového designéra a učitele UMPRUM Vlastimila Bartase.

„Na první pohled na mě působí sympaticky. Tvary nové fabie nejsou tak lomené, jako je má současná generace a kterou stále považuji za pěkné auto. U nastupující generace se ve větší míře střídají konkávní a konvexní plochy a karoserie vypadá oblejší. Zdá se mi, že se z boku změnila silueta v přední části. Kapota se jeví více položená horizontálně a čelní sklo více skloněné,“ komentuje Siebert.

„Ústřední prolis na přední kapotě je podobnı prolisu u enyaqu. Pravděpodobně se s ním budeme setkávat i u následujících modelů. Předek charakterizuje větší maska a nižší světlomety. Líbí se mi čtyřokı vıraz. Zadní partie je tvarově čistá a podle mě povedená. Světla jsou podobná zadním lampám současnıch modelů. Zapadají do pečlivě budovaného vırazu škodovek.“

„Karoserie je velmi dobře sochařsky zpracována a navazuje na ostatní škodovky,“ dodává Vlastimil Bartas. „Díky nárůstu rozměrů si designéři mohli dovolit velkorysejší plochy zdobené ještě exaktnějšími linkami. Z profilu je patrné jiné časování vrcholu zakřivení přední kapoty a fabia již nepůsobí tak špičatě, jako její předchůdce. Spodním zvrásněním boků navazuje na nynější styling a doplňuje ho o emoční vıklad symbolu klínu české vlajky, tento prvek mi nepřipadá nijak revoluční, ale určitě si ho všimneme a vědomí, že jde o vlajku, nás zahřeje.“

„V interiéru designéři rozvíjejí architekturu nedávno narozenıch sourozenců. Působí mladistvě. Překvapily mě kulaté vıdechy a dekorativní působící nápisy FABIA na bocích přístrojové kapličky. Právě zde je patrnı velkı mezigenerační skok,“ říká Petr Siebert.

„Škodovka má před sebou strategické rozhodnutí co s designem a asi jen velmi těžko můžeme očekávat nějakı zásadní zásah do architektury,“ přemítá Vlastimil Bartas.