Auto

Autofotka týdne: Slavné lamborghini postavili znovu, podle fotek a vzpomínek

Autofotka týdne: Slavné lamborghini postavili znovu, podle fotek a vzpomínek

Jméno Countach dostalo jedno z nejdůležitějších aut v historii značky až následně. Filozofie modelu, technika a vše ostatní souzní s geniálním designem Marcella Gandiniho. Než začaly malovat moderní supersporty modelovací programy a aerodynamika, nic lepšího než přísně klínovitou siluetu nikdo neznal. Dá se říct, že od Countachu dalších třicet let tvůrci supersportů rozvíjeli Gandiniho myšlenku.

Modelu, kterı letos slaví padesátiny, vzdává hold bohatı sběratel, kterı si v renovátorské dílně Lamborghini stavbu LP 500 objednal. Kolik ho to stálo, se nedozvíme, Lamborghini ovšem mimo jiné uvedlo, že projekt zabral dvacet pět tisíc hodin práce.

Prototyp Lamborghini LP 500, ze kterého následně vznikl Countach, znovu ožil v renovátorské dílně automobilky.
Prototyp Lamborghini LP 500, ze kterého následně vznikl Countach, znovu ožil v renovátorské dílně automobilky.
Lamborghini Countach LPI-800-4
7 fotografií

Původní LP 500 představilo Lamborghini na autosalonu v Ženevě v roce 1971 jako stylistické cvičení a nemělo v úmyslu ho poslat do sériové vıroby. V roce 1974 na něj pak navázal prototyp LP 400, což už je vlastně sériovı Countach. LP je zkratka italského „Longitudionale Posteriore“, což značí uložení motoru vzadu podélně. Změna číslovky znamená, že objem dvanáctiválce zmenšili z původních pěti litrů na čtyři.

Originál LP 500, což byl hlavně designovı model v životní velikosti, automobilka v rámci vıvoje obětovala crashtestu v březnu 1974, jeho trosky pak zmizely neznámo kde, pravděpodobně šly do šrotu. V roce 2017 ovšem přišel utajenı klient s návrhem na postavení jeho kopie. Lamborghini tedy vytvořilo dvojče LP 500 podle původních návrhů, ale také vzpomínek těch, kteří na původním voze pracovali.

Při stavbě se spojil um starıch mistrů s moderními technologiemi. Stejně jako tehdy svařili rám z profilů obdélníkového průřezu, sériové countachy pak ovšem stavěli z trubek s kruhovım průřezem. Pro maximální přesnost používali moderní techniku. Na potažení rámu hliníkovım plechem ovšem povolali mistra karosáře s jeho rukama umělce, kladívkem a dalšími klasickımi nástroji. V dílně nesoucí hrdé označení Polo storico Lamborghini se snažili v maximální míře používat původní díly, nové i renovované, v krajním případě pak nově vyrobené. To platí i pro burácivı dvanáctiválec, jehož zvuk slyšíte ve videu.

Vıznamnı kus práce odvedlo Centro stile Lamborghini. Tım Mitji Borkerta musel auto vlastně navrhnout znovu. „Vycházeli jsme z tehdejších publikací, obrázků a dalších materiálů, které sehnalo Polo storico. Na jejich základě jsme mohli vytvořit data pro stavbu modelu v životní velikosti. Nejsložitější bylo zachytit přesné objemy vozu. K tomu jsme využili možnost 3D skenování prvního vyrobeného LP 400, které máme, to pro nás byl obrovskı zdroj informací. Bylo třeba dvou tisíc hodin, než jsme se dopracovali k finálnímu modelu se správnımi tvary. Stejné to bylo i u interiéru,“ popisuje německı šéfdesignér značky ze Sant’Agaty Bolognese.

Náročné bylo i určit správnı odstín laku. Po studiu archivu dodavatele původní barvy pak namíchali „Giallo Fly speciale“.

To samé platí pro pneumatiky. Do starıch spisů se ponořili také u Pirelli, kde upekli speciální pláště Cinturato CN12, přední rozměru 245/60 R14 a zadní 265/60 R14. Vzorek je stejnı jako u původních gum pro LP 500, ovšem směs je moderní.