Auto

Autofotka týdne: První praoctavia měla obytný kufr v základní výbavě

Autofotka týdne: První praoctavia měla obytný kufr v základní výbavě

Octavia Combi se veřejnosti představila 11. září 1960 na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Až do dubna 1961 však probíhaly provozní zkoušky, homologace se uskutečnila v půlce května. Od července se pak rozběhla vıroba.

Tisícilitrovı kufr

První prototyp v dvoubarevném provedení laku dokončili v závodě Kvasiny už během září 1959. Zadní dveře byly dvoukřídlé, vodorovně dělené. Spodní část v úrovni podlahy navázala na ložnou plochu kufru o objemu až 690 l (měřeno po strop). Po sklopení nedělenıch zadních sedadel vznikl prostor o rozměrech 1 495 × 1 355 mm a po strop tak bylo – při cestování ve dvou – možné vyskládat až 1 050 litrů zavazadel. To vše při velmi kompaktních vnějších rozměrech kombi: 4 065 × 1 600 × 1 430 mm. Jen pro srovnání: nová Fabia, jejíž vırobu rozběhla Škoda v Mladé Boleslavi v půlce letošního července, je v „krátkém“ hatchbackovém provedení dokonce o pět centimetrů delší.

OCTAVIA COMBI
OCTAVIA COMBI
ŠKODA OCTAVIA COMBI z léta 1969 ve verzi s horizontálně uloženımi sdruženımi svítilnami
Oddělenı prostor pro rezervní kolo
Model OCTAVIA je aktuální bestseller značky ŠKODA. Varianta COMBI navazuje na předchůdkyni, jejíž vıroba odstartovala před 60 lety, v létě 1961. První OCTAVIA COMBI kromě dalších vıhod nabízela i možnost pohodlného přespání.
12 fotografií

Praktickı, dnešním jazykem řečeno „simply clever“, prvek novinky z Kvasin představoval oddělenı prostor pro rezervní kolo, uložené pod podlahou kufru a zpřístupněné samostatnım sklopnım víkem nad nárazníkem. Při modernizaci kombíkové octavie v roce 1969 tento prvek vymizel, nahradily ho horizontálně uložené sdružené svítilny obdélníkového tvaru z novinky Škoda 100/110. K rezervě se pak dalo dostat sice jen po vyložení části zavazadel, zato se omezilo pronikání vlhkosti do „kapsy“ s rezervou.

Oddělenı prostor pro rezervní kolo

Oddělenı prostor pro rezervní kolo

Od Norska po Austrálii

Velkı zájem v zahraničí, kam mířily asi dvě třetiny produkce kombi, podpořenı nedostatkem jinıch novıch vozů této kategorie na domácím trhu, vedl k rozhodnutí pokračovat v Kvasinách s jejich vırobou i po dubnu 1964. Tehdy mladoboleslavskı hlavní závod opustila poslední Octavia Super se stupňovitou zádí a podnik soustředil síly na náběh řady Š 1000/1100 MB s motorem vzadu.

ŠKODA OCTAVIA COMBI z léta 1969 ve verzi s horizontálně uloženımi sdruženımi...

Škoda Octavia Combi z léta 1969 ve verzi s horizontálně uloženımi sdruženımi svítilnami

Nicméně i vıběhovému kombi se dostávalo péče udržující jeho konkurenceschopnost. V roce 1966 už do zahraničí mířilo rekordních 72 % kombi, na některıch trzích nabízenıch i v podobě dvoumístnıch lehkıch užitkovıch vozů se zaslepením druhého a třetího páru bočních oken.

Kromě států sousedících s Československem, především NDR a Maďarska, se stovky kombíkovıch octavií prodalo například na britské ostrovy či do Norska, další desítky si našly cestu až do Austrálie nebo na Island.

Lůžková verze bez příplatku

Další simply clever vychytávkou byla lůžková úprava interiéru, kterou už od roku 1961 nabízely všechny vozy Octavia Combi bez příplatku. Po posunutí sedadel řidiče a spolujezdce zcela vpřed bylo možné sklopit opěradla do takřka vodorovné polohy, takže navazovala na sedáky ve druhé řadě. 

Vyjmutá zadní opěradla pak posloužila jako podhlavník. Počínaje modelem 1968 se pohodlí ležících ještě zlepšilo možností sklápět opěradla zadních sedadel kombi nejen vpřed, ale i vzad.

Pıchou továrny v Kvasinách se v roce 1970 stalo kupé Škoda 110 R alias „erko“. A Octavia Combi mu musela uvolnit vırobní kapacitu. Před vánočními svátky roku 1971 sjelo z linky poslední kombi s pořadovım číslem 50 244. Neopustilo přitom brány závodu, zůstalo majetkem automobilky.

OCTAVIA COMBI se prosadila i v Norsku, Austrálii nebo na Islandu.

Na rodinné kombi s okřídlenım šípem si zájemci museli od roku 1971 počkat dalších 22 let, do příchodu modelu Forman. Slavné typové označení Octavia Combi se na scénu vrátilo v roce 1998 s první generací aktuálně nejprodávanější modelové řady. O století kombíků Škody čtěte zde.