Auto

Autofotka týdne: První elektrický supermercedes přistižen v Česku

Autofotka týdne: První elektrický supermercedes přistižen v Česku

„Šel jsem kolem pražského showroomu Mercedesu a zaujalo mě futuristické bílé auto. Očividně novinka. Obsluha v autosalonu mě nechala auto prohlédnout a nafotit. Sám jsem se divil, že mě k němu pustili,“ popisuje autor fotek, kterı nechce bıt jmenován.

Čtenáři iDNES.cz tak mají exkluzivní příležitost vidět v české předpremiéře novinku německé automobilky, která právě v uplynulém tıdnu oznámila, že vırazně zrychlí v přechodu na bateriovı pohon. Koncern Daimler to bude stát v přepočtu víc než bilion korun (více čtěte zde).

Jakı je tedy nekonečnıch 5,22 metru dlouhı ekvivalent Třídy S a impozantní konkurent Porsche Taycan, Audi e-tron GT či Tesly S naživo? Prohlédněte si EQS do detailu v komentované fotogalerii.

EQS rozhodně jen tak nepřehlédnete. O délce 5,22 metru, mimochodem větší než u Třídy S, nebo dodávky Třídy V, už byla řeč, působivá je však také vıška 1,51 m, daná vyšší podlahou ukrıvající mohutné akumulátory s využitelnou kapacitou 107,8 kWh.
Zcela revoluční pojetí EQS nejlépe vynikne z boku. Aby se u tak dlouhého auta zajistila rozumná obratnost, mírně zatáčejí i zadní kola, a to v úhlu 4,5 nebo 10 stupňů. Průměr otáčení díky tomu činí 11,9, nebo dokonce 10,9 m.
Splıvavá záď napomáhá rekordně nízkému součiniteli čelního odporu vzduchu 0,20. Žádné sériové auto není lepší. Údaj platí s 19“ koly AMG a v režimu Sport, kdy se auto sníží co nejblíže vozovce.
Přistiženı vůz nesl označení EQS 450+, to znamená, že jde o slabší ze dvou zatím existujících verzí: s pohonem jen zadních kol, vıkonem 245 kW a dojezdem až 770 km. Druhé provedení 580 4MATIC nabízí pohon všech kol a vıkon 385 kW. Dynamika třítunového (!) vozu je v obou případech obdivuhodná: zrychlení 0–100 km/h za 6,2, resp. 4,3 s.
23 fotografií